Hangisi kara lekedir Müslümanlar için?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AKP sözcüsü Ömer Çelik ve Diyanet işleri Başkanı Ali Erbaş Almanya'nın Berlin kentindeki Mevlana camisine Alman...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AKP sözcüsü Ömer Çelik ve Diyanet işleri Başkanı Ali Erbaş Almanya'nın Berlin kentindeki Mevlana camisine Alman polisinin yaptığı baskını sert şekilde kınadılar.

Erdoğan dedi ki;

"Berlin'deki Mevlana Camii'nde sabah namazı saatinde gerçekleştirilen, Avrupa'yı Orta Çağ karanlığına her geçen gün biraz daha yaklaştıran ırkçılık ve İslam düşmanlığından beslendiği apaçık ortada olan, inanç hürriyetini tümden yok sayan polis operasyonunu şiddetle kınıyorum.

Yıllar boyu demokrasinin, insan haklarının ve özgürlüklerin beşiği olarak anılan Avrupa, bugün ne yazık ki farklılıklarıyla savaşan bir yapıya bürünmüştür.

Türkiye olarak, hiçbir gerekçenin kutsal bir mabedin hoyratça çiğnenmesine zemin oluşturamayacağına inanıyoruz.

Mevlana Camii cemaatine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AKP'de Erdoğan'ın yerine arayış var 05 Aralık 2020 | 1.689 Okunma Özal suikastı ve İmamoğlu olayı 04 Aralık 2020 | 1.594 Okunma Erdoğan tahsis ediyor Bahçeli ise seyrediyor 03 Aralık 2020 | 6.058 Okunma Ahmet Hakan alkışladı Erdoğan uygular mı? 02 Aralık 2020 | 5.061 Okunma Erdoğan ve AKP'nin tükenmişlik sendromu 01 Aralık 2020 | 3.699 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar