Gazetecileri affetmeyin…

AKP hükümetinin yarattığı taraflı yargı, ne yazık ki gazetecileri yıllardır hedef alıyor. Gazetecilik suç değildir diyoruz ama siyasi baskıya boyun eğen savcılar ve hakimler gazetecileri "hukuken değil...

AKP hükümetinin yarattığı taraflı yargı, ne yazık ki gazetecileri yıllardır hedef alıyor. Gazetecilik suç değildir diyoruz ama siyasi baskıya boyun eğen savcılar ve hakimler gazetecileri "hukuken değil siyaseten" tutukluyor, yargılıyor.

Sözcü, Oda TV, Cumhuriyet, Yeniçağ, FOX TV, Tele1 TV ve özgür medyada görev yapan daha birçok gazeteci siyasi tutuklu olarak cezaevlerindeler.

Onlar asla suçlu değillerdir.

Onların tek suçu özgür gazeteci olmaları ve AKP hükümetinin hukuk dışı uygulamalarını haber ve yorum olarak halka sunmalarıdır.

İnfaz yasasındaki değişiklik yapılması yani "af yasa teklifi" Türkiye Büyük Millet Meclisinde görüşülüyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FETÖ yargıda AKP uykuda 03 Haziran 2020 | 2 Okunma Türk ordusunun rakibi Türk jandarması mı? 03 Haziran 2020 | 3.631 Okunma Ege denizi artık Yunan gölü oldu 02 Haziran 2020 | 2.883 Okunma İşte AKP'ye ilk resmi FETÖ uyarısı 01 Haziran 2020 | 4.512 Okunma 15 Temmuz’da Erdoğan ile aynı otelde kalan Amiral… 31 Mayıs 2020 | 9.041 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar