Gazetecileri affetmeyin…

AKP hükümetinin yarattığı taraflı yargı, ne yazık ki gazetecileri yıllardır hedef alıyor. Gazetecilik suç değildir diyoruz ama siyasi baskıya boyun eğen savcılar ve hakimler gazetecileri "hukuken değil...

AKP hükümetinin yarattığı taraflı yargı, ne yazık ki gazetecileri yıllardır hedef alıyor. Gazetecilik suç değildir diyoruz ama siyasi baskıya boyun eğen savcılar ve hakimler gazetecileri "hukuken değil siyaseten" tutukluyor, yargılıyor.

Sözcü, Oda TV, Cumhuriyet, Yeniçağ, FOX TV, Tele1 TV ve özgür medyada görev yapan daha birçok gazeteci siyasi tutuklu olarak cezaevlerindeler.

Onlar asla suçlu değillerdir.

Onların tek suçu özgür gazeteci olmaları ve AKP hükümetinin hukuk dışı uygulamalarını haber ve yorum olarak halka sunmalarıdır.

İnfaz yasasındaki değişiklik yapılması yani "af yasa teklifi" Türkiye Büyük Millet Meclisinde görüşülüyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür ediyorum… 17 Ocak 2021 | 8.163 Okunma Erdoğan Çin aşısı mı Alman aşısı mı oldu? 16 Ocak 2021 | 5.203 Okunma AKP'nin utanç tablosu: Bebek mamasına kilit 15 Ocak 2021 | 728 Okunma Tahsil cehaleti alır eşeklik baki kalır 14 Ocak 2021 | 994 Okunma Devlet Bahçeli'ye çok ağır eleştiriler 13 Ocak 2021 | 6.011 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar