​​​​​​​Gazeteciler acilen tahliye edilmeli

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Sekreteri Adalet eski Bakanı Sadullah Ergin'e, Yeniçağ yazarı Murat Ağırel ve paylaştığı "IBAN"lı mesaj için tutuklanan gazeteci Hakan Aygün ile diğer tutuklu gazeteciler için partisinin görüşünü sordum.

Ergin, "Mesnetsiz suçlamalarla keyfi olarak cezaevlerinde tutulan düşünce suçlularının ve gazetecilerin 'Yargı Paketi' kapsamında acilen tahliye edilmeleri gerektiğini vurguluyoruz. Temel haklarını kullanan hiç kimsenin kriminalize edilmemesi gerekir" dedi.

- Sordum: Yargı bağımsızlığı ortadan kaldırılmıyor mu?

Ergin: "FETÖ'nün 15 Temmuz 2016 darbe teşebbüsünden sonra malum tabirle "At izi it izine karıştırılarak" ve özellikle parlamenter sistemin sona erdirilmesinden sonra yargı bağımsızlığı ciddi anlamda zedelenmiş; siyasi keyfiyete göre meşru, adil ve ulusal / uluslararası standartlara aykırı yargılamalar yapılmasına sebep olunmuştur."

- Sordum: DEVA partisi olarak çözüm öneriniz nedir?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan Çin aşısı mı Alman aşısı mı oldu? 16 Ocak 2021 | 874 Okunma AKP'nin utanç tablosu: Bebek mamasına kilit 15 Ocak 2021 | 707 Okunma Tahsil cehaleti alır eşeklik baki kalır 14 Ocak 2021 | 983 Okunma Devlet Bahçeli'ye çok ağır eleştiriler 13 Ocak 2021 | 5.933 Okunma Başkan ve Tek Adam 12 Ocak 2021 | 1.716 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 2 yorum