Erdoğan'ın paşalığı, Bahçeli'nin yüzüğü

Danıştay Başkanı AKP Genel Başkanı ile çay toplarsa, Danıştay'ın kadın hakimi Muharrem İnce'yi eleştiren Tweet atar.Genelkurmay Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a rakip olmasın diye Abdullah Gül'e baskı...

Danıştay Başkanı AKP Genel Başkanı ile çay toplarsa, Danıştay'ın kadın hakimi Muharrem İnce'yi eleştiren Tweet atar.

Genelkurmay Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a rakip olmasın diye Abdullah Gül'e baskı ziyareti yaparsa Afrin Paşası büyük bir keyifle İnce'yi eleştiren Erdoğan'ı alkışlar.

Erdoğan "paşaların paşasıyım" derse, Genelkurmay eski başkanı İlker Başbuğ'un Sözcü Gazetesinde yer alan Gökmen Ulu haberindeki şu sözleri akla gelir:

"1982 Anayasasının başkomutanlık ile ilgili kısmı 1924 Anayasasından alınmıştır. 112. Madde 'başkomutanlık TBMM manevi şahsiyetinden ayrılmaz, Cumhurbaşkanı tarafından temsil edilir' der. Bu yoruma ve tartışmaya açık, başkomutanlık dediğiniz zaman silahlı kuvvetlere emir verecek durumda olması lazım. Temsil ayrı, emir komuta olayı ayrıdır.

O maddede Genelkurmay başkanı silahlı kuvvetlerin komutanıdır, genelkurmay başkanı savaşta başkomutanlık görevini Cumhurbaşkanını namına yürütür, der. Benim görüşüm, başkomutanlık savaş halindedir barışta başkomutanlık olmaz, o halde başkomutanlık savaş hali ile ilgilidir."

Türkiye savaşta olmadığına göre başkomutanın Genelkurmay Başkanı orgeneral Hulusi Akar olması gerekir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bahçeli Cumhur ittifakını bozmak zorunda 24 Mart 2019 | 6.979 Okunma Nusr-Et ve Tank Palet 23 Mart 2019 | 6.055 Okunma Yıldırım, mal varlığı iddialarına açıklık getirmeli 22 Mart 2019 | 6.974 Okunma Yandaş TV'lerin utanç tablosu 21 Mart 2019 | 7.429 Okunma Akşener'e, Yavaş'a değil demokrasiye tehdit var 20 Mart 2019 | 6.443 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar