Erdoğan'a çağrım: Trump ile görüşme

23-27 Eylül'de yapılacak Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'na katılmak için bugün Amerika Birleşik Devletlerine gidecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a açık seçik bir çağrı yapıyorum.Başkan...

23-27 Eylül'de yapılacak Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'na katılmak için bugün Amerika Birleşik Devletlerine gidecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a açık seçik bir çağrı yapıyorum.

Başkan Donald Trump'dan talep gelirse kesinlikle görüşme.

Gerek Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın, gerekse AKP sözcüsü Ömer Çelik, Erdoğan'ın Amerika seyahati ile ilgili olarak şu sözleri söylediler.

"Herhangi bir randevu talebinde bulunulmamıştır. Eğer Amerikan tarafı Cumhurbaşkanımız ile görüşmek isterse, Başkan Trump Cumhurbaşkanımız ile görüşmek isterse Amerikan tarafından böyle bir talep gelirse bu talebi görelim, nasıl bir karşılık vereceğimiz konusunda bir değerlendirme yaparız. Bizim tarafımızdan bir talep gitmemiştir. Onların tarafından bir talep gelirse, bunu değerlendiririz. Türkiye değerlendirir. Sayın Cumhurbaşkanımızın takdirlerine sunulur."

Bu sözlerden çıkan mesaj şudur.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Trump ile görüşme talebi yok ama Trump'ın olursa düşünürüz.

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AKP ve akşamcıların bekası 19 Şubat 2019 | 6.830 Okunma Tek adam rejimi 18 Şubat 2019 | 6.477 Okunma İşte AKP'nin Ankara anketi 17 Şubat 2019 | 10.661 Okunma AK Parti adı utandırır mı? 16 Şubat 2019 | 6.542 Okunma Bahçeli olmazsa Erdoğan olamaz 15 Şubat 2019 | 8.634 Okunma
TÜM YAZILARI