Erdoğan yenilgiye ne dedi? Ne yapacak?

İstanbul seçmeni, Türkiye seçmeninin demografik yapısının aynasıdır. 23 Haziran seçiminde İstanbullu seçmenin verdiği karar, Türkiye'nin kararıdır.

AKP'ye çok yakın gazeteci arkadaşımı 23 Haziran gece yarısı arayarak cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ne durumda olduğunu neler söylediğini sordum.

"Erdoğan siyasi hayatının en büyük ilk yenilgisini aldı" diyen gazeteci arkadaşım, "Aldığım bilgilere göre Erdoğan çok kızgın ve üzgünmüş. Önce Binali Yıldırım'ı arayarak, verdiği mücadele için teşekkür etmiş, yüzde 50'yi aşan sandık sonuçlarının değişmeyeceğini belirtmiş ve 'kaybettik' demiş..."

"Binali Bey'in sonucu erken açıklamasını Erdoğan'ın önerdiğini" belirten arkadaşım, Erdoğan'ın yakın danışmanlarından aldığı bilgiyi şöyle değerlendirdi:

"Bakanların, genel merkez üst yönetiminin ve AKP'nin İstanbul teşkilatı tümüyle değişir. Belki çok iddialı olacak ama Erdoğan ilk adımını Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ı saraya davet ederek sürpriz yapabilir. Birlik ve beraberlik çağrısı yapar. Unutmadan vurgulayayım gelen ilk bilgilere göre, Erdoğan danışmanlarının büyük kısmını da değiştirecektir…"

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türk ordusunun rakibi Türk jandarması mı? 03 Haziran 2020 | 153 Okunma Ege denizi artık Yunan gölü oldu 02 Haziran 2020 | 2.863 Okunma İşte AKP'ye ilk resmi FETÖ uyarısı 01 Haziran 2020 | 4.467 Okunma 15 Temmuz’da Erdoğan ile aynı otelde kalan Amiral… 31 Mayıs 2020 | 9.024 Okunma Kabinede ve Sarayda sürpriz değişiklikler 30 Mayıs 2020 | 5.170 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar