Erdoğan tepkisiz Trump çok tepkili

Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Suudi Arabistan konsolosluğuna girip çıkamaması "öldürüldüğü" iddialarını neredeyse kesinleştirdi.Türkiye'de yaşanan bu feci cinayet kesinleşirse, dünyada bu...

Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Suudi Arabistan konsolosluğuna girip çıkamaması "öldürüldüğü" iddialarını neredeyse kesinleştirdi.

Türkiye'de yaşanan bu feci cinayet kesinleşirse, dünyada bu yüzyılın en büyük devlet cinayeti olarak tarihe geçecek öneme haizdir.

İşlenen bu insanlık dışı cinayetin Müslüman (!) bir ülkenin mensupları tarafından diplomatik dokunulmazlık kurallarını bir yana bırakın, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne karşı büyük terbiyesizlik, saygısızlık, küstahlık ve hakarettir.

Çünkü Türkiye'de yaşayan 81 milyon Türk vatandaşının olduğu gibi başka ülke vatandaşlarının da can ve mal güvenliğini sağlamak Türkiye'nin asli görevidir.

Diplomatik dokunulmazlıklar bir insanın canlı canlı girdiği başka bir ülke toprağı sayılan konsolosluk ya da büyükelçilik binasında katledilmesine izin vermez.

Cinayetin işlendiği o konsolosluk binasının ve konutunun en önemli sorumlusunun Türkiye'den elini kolunu sallayarak ayrılmasına izin verilmesi çok önemli bir göz yummadır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yıldırım: Kaybettik İmamoğlu: Hayırlısı 19 Nisan 2019 | 2.404 Okunma Bu fotoğraflara bir de bu gözle bakın 18 Nisan 2019 | 2.257 Okunma Esad'ın demokrasisi mi? Bunu mu isteyeceğiz? 17 Nisan 2019 | 1.592 Okunma Demokrasiye olağanüstü itiraz 16 Nisan 2019 | 1.346 Okunma Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az 15 Nisan 2019 | 1.804 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar