Erdoğan demokrasi kahramanı olur mu?

Yerel seçim öncesi, "İllet, Zillet, Terörist, hapse gireceksiniz" gibi hakaret ve tehditler yapan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'u da kaybettikten sonra, "Kızgın demiri soğutmalı" diyerek...

Yerel seçim öncesi, "İllet, Zillet, Terörist, hapse gireceksiniz" gibi hakaret ve tehditler yapan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'u da kaybettikten sonra, "Kızgın demiri soğutmalı" diyerek "Türkiye İttifakı" önerdi.

Sadece demiri değil, Türk halkını da "kızgın" hale getiren Erdoğan'ın yüzde yüz üslup değiştirmesi kuşku yok ki milli egemenliğin ve seçmenin gücünün eseridir.

Cumhuriyet Halk partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun daveti ile dün sabah kahvaltılı basın toplantısına katıldım.

Eli boş gitmek olmaz diyerek bir sokak simidini de yanıma aldım.Kahvaltı başlarken Ajda bardakta bir çay alarak Kılıçdaroğlu'na, "AKP Genel başkan yardımcısının ve Erdoğan'ın "simit artı çay bir lira" hesabını hatırlattım ve ancak simit 1 lira değil 1,5 lira yani Ankara sokaklarında zamlı diyerek ikramda bulundum.

Kemal Bey, "Evet tam günün haberine uygun, asgari ücretle bir ay yaşasınlar da göreyim" diye yanıtladı.

Sohbet konusuna gelince Kemal Kılıçdaroğlu'nu kilo vermiş olarak gördüğümü ancak yüzünde de sürekli kazanmanın verdiği güveni gördüğümü vurgulayayım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İslamiyet ve çirkin siyaset 26 Mayıs 2019 | 852 Okunma Halk diliyle söyleyeyim: Günahkârsınız 25 Mayıs 2019 | 2.299 Okunma Egemenlik kayıtsız şartsızdır YSK'nındır 24 Mayıs 2019 | 463 Okunma Erdoğan ve Terim ile hırs ve nefret 23 Mayıs 2019 | 1.262 Okunma Gerekçe merekçe yok, fasa fiso var… 22 Mayıs 2019 | 652 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar