Diyanet ve Milli Eğitime rakip: İttihad-ul Ulema

"Alimler ve medreseler Birliği-İttihad-ul Ulema" adlı kuruluş, Diyanet İşleri Başkanlığına ve Milli Eğitim Bakanlığına rakip oldu.İttihad-ul Ulema Medreseler açıyor, fetva kurulu ile fetvalar veriyor ve web...

"Alimler ve medreseler Birliği-İttihad-ul Ulema" adlı kuruluş, Diyanet İşleri Başkanlığına ve Milli Eğitim Bakanlığına rakip oldu.

İttihad-ul Ulema Medreseler açıyor, fetva kurulu ile fetvalar veriyor ve web sayfasında kuruluş amacını şöyle tanımlanıyor:

"İslami ilimler ve içtimai konularda ifrat ve tefritten uzak, İslam kültür külliyatını öğretmek, bu ilimler ışığında talebe yetiştirip, Müslümanları aydınlatmak amacıyla kurulmuştur."

Dernek, vakıf, Kuran Kursu gibi resmi bir izni olup olmadığını açıklamayan İttihad-ul Ulema, "topluma önderlik yapan, halkla iç içe olan örf ve adetlerini göz önünde bulunduran Âlim ve Âlimeler yetiştirmeyi" hedeflediğini vurguluyor.

Eğitim faaliyetlerini, Milli Eğitim Bakanlığına da YÖK'e de rakip olarak şöyle anlatıyor:

"Dört yıllık devam eden ilmi süreçle birlikte 'İcazet' seviyesine ulaşan öğrencilerimiz için; ilk yılı hazırlık olmak üzere Tefsir, Hadis, Akâid, Fıkıh, Usul Dersleri ve İslam Tarihi alanlarında ihtisas çalışmamız bulunmaktadır."

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bakanlar birbirlerini "FETÖ'cü" diye suçladı 20 Eylül 2019 | 10.206 Okunma Yargı başkaldırıyor… 19 Eylül 2019 | 4.874 Okunma Putin ve Ruhani Erdoğan'a ne mesaj verdi? 18 Eylül 2019 | 4.147 Okunma Uzanların 2 milyar doları buhar oldu 17 Eylül 2019 | 4.769 Okunma Cem Uzan yeniden yargılanmalı! 16 Eylül 2019 | 3.746 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar