Diyanet ve Milli Eğitime rakip: İttihad-ul Ulema

"Alimler ve medreseler Birliği-İttihad-ul Ulema" adlı kuruluş, Diyanet İşleri Başkanlığına ve Milli Eğitim Bakanlığına rakip oldu.İttihad-ul Ulema Medreseler açıyor, fetva kurulu ile fetvalar veriyor ve web...

"Alimler ve medreseler Birliği-İttihad-ul Ulema" adlı kuruluş, Diyanet İşleri Başkanlığına ve Milli Eğitim Bakanlığına rakip oldu.

İttihad-ul Ulema Medreseler açıyor, fetva kurulu ile fetvalar veriyor ve web sayfasında kuruluş amacını şöyle tanımlanıyor:

"İslami ilimler ve içtimai konularda ifrat ve tefritten uzak, İslam kültür külliyatını öğretmek, bu ilimler ışığında talebe yetiştirip, Müslümanları aydınlatmak amacıyla kurulmuştur."

Dernek, vakıf, Kuran Kursu gibi resmi bir izni olup olmadığını açıklamayan İttihad-ul Ulema, "topluma önderlik yapan, halkla iç içe olan örf ve adetlerini göz önünde bulunduran Âlim ve Âlimeler yetiştirmeyi" hedeflediğini vurguluyor.

Eğitim faaliyetlerini, Milli Eğitim Bakanlığına da YÖK'e de rakip olarak şöyle anlatıyor:

"Dört yıllık devam eden ilmi süreçle birlikte 'İcazet' seviyesine ulaşan öğrencilerimiz için; ilk yılı hazırlık olmak üzere Tefsir, Hadis, Akâid, Fıkıh, Usul Dersleri ve İslam Tarihi alanlarında ihtisas çalışmamız bulunmaktadır."

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Soylu Bahçeli'ye şimdi minnet borcunu ödüyor 23 Ocak 2021 | 450 Okunma Saldırıların müsebbibi Bahçeli'nin ilanıdır!.. 22 Ocak 2021 | 4.144 Okunma Saldırıların arkası faili meçhul cinayetler mi? 21 Ocak 2021 | 4.184 Okunma Erdoğan ile Bahçeli ilk kez ters düştü 20 Ocak 2021 | 9.602 Okunma 50 yıldır Özgür Gazeteciyim 19 Ocak 2021 | 886 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar