Devlet kurumları çökmüş durumda

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu ülkenin en önemli sorununun ekonomik kriz olduğunu belirterek seçim sonrası bu krize nasıl çözüm bulunacağını sordu.Cumhur İttifakı'nın...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu ülkenin en önemli sorununun ekonomik kriz olduğunu belirterek seçim sonrası bu krize nasıl çözüm bulunacağını sordu.

Cumhur İttifakı'nın sözde beka sorunu yaratarak ekonomik krizi millete unutturmaya çalıştığını vurgulayan Kuşoğlu, "Kutuplaşma yaratarak iftiralar atarak, Millet İttifakı'nı teröre destekle suçlayarak gıda kuyruklarını, işsizliği, pahalılığı milletin görmesini konuşmasını istemiyorlar" dedi.

Kuşoğlu, "Millet aptal değil. Beka sorunu olmadığını sadece bir yerel seçim olduğunu görüyor, biliyor. Kemal Kılıçdaroğlu'na ve Meral Akşener'e karşı müthiş bir baskı oluşturuyorlar. Hapisle tehdit ediyorlar, soruşturmalar, fezlekeler düzenliyor, ezan ıslıklandı yalanına sarılıyorlar. Diyanet siyasetin oyuncağı oldu" diye çok sert konuştu.

Kuşoğlu'na sorularım ve yanıtları şöyle:

--Recep Tayyip Erdoğan miting meydanlarında Cumhurbaşkanı mı, AKP Genel Başkanı mı? Konuşmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

En önemli tespitimiz şudur. Türk devlet geleneği çökmektedir. Cumhurbaşkanının görevi tarafsızlık içinde devleti yönetmektir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk seçimi olan 31 Mart Yerel Seçimi öncesi bu sistemin çöktüğü net şekilde ortaya çıkmıştır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
17 yıllık kazık 18 günlük katkı 21 Mayıs 2019 | 1.708 Okunma Samsun'dan Trabzon'a İmamoğlu 20 Mayıs 2019 | 1.057 Okunma Cumhur İttifakı Öcalan'a ve HDP'ye kucak açtı 18 Mayıs 2019 | 4.581 Okunma Tek adam rejimi ile çalan ve çalınanlar 17 Mayıs 2019 | 849 Okunma 7 YSK üyesi için suç duyurusu ve meslekten men başvurusu 16 Mayıs 2019 | 1.481 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum