Devlet kurumları çökmüş durumda

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu ülkenin en önemli sorununun ekonomik kriz olduğunu belirterek seçim sonrası bu krize nasıl çözüm bulunacağını sordu.Cumhur İttifakı'nın...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu ülkenin en önemli sorununun ekonomik kriz olduğunu belirterek seçim sonrası bu krize nasıl çözüm bulunacağını sordu.

Cumhur İttifakı'nın sözde beka sorunu yaratarak ekonomik krizi millete unutturmaya çalıştığını vurgulayan Kuşoğlu, "Kutuplaşma yaratarak iftiralar atarak, Millet İttifakı'nı teröre destekle suçlayarak gıda kuyruklarını, işsizliği, pahalılığı milletin görmesini konuşmasını istemiyorlar" dedi.

Kuşoğlu, "Millet aptal değil. Beka sorunu olmadığını sadece bir yerel seçim olduğunu görüyor, biliyor. Kemal Kılıçdaroğlu'na ve Meral Akşener'e karşı müthiş bir baskı oluşturuyorlar. Hapisle tehdit ediyorlar, soruşturmalar, fezlekeler düzenliyor, ezan ıslıklandı yalanına sarılıyorlar. Diyanet siyasetin oyuncağı oldu" diye çok sert konuştu.

Kuşoğlu'na sorularım ve yanıtları şöyle:

--Recep Tayyip Erdoğan miting meydanlarında Cumhurbaşkanı mı, AKP Genel Başkanı mı? Konuşmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

En önemli tespitimiz şudur. Türk devlet geleneği çökmektedir. Cumhurbaşkanının görevi tarafsızlık içinde devleti yönetmektir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk seçimi olan 31 Mart Yerel Seçimi öncesi bu sistemin çöktüğü net şekilde ortaya çıkmıştır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çamur ve iftirayı yüzlerine çarptı 19 Mart 2019 | 4.719 Okunma AKP kaybetmekten çok korkuyor? 18 Mart 2019 | 7.162 Okunma Türkiye'min can acıtan fotoğrafı 17 Mart 2019 | 2.616 Okunma Devlet kurumları çökmüş durumda 16 Mart 2019 | 6.138 Okunma Bahçeli bu ağır sözleri kime söyledi? 15 Mart 2019 | 7.209 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum