Devlet böyle zarar ettirilir?

Devlet nasıl zarara uğratılır? Bu sorunun yanıtını bugün yapılacak önemli ve çarpıcı bir ihale ile anlatacağım. Yerel seçime aylar kala Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna 315...

Devlet nasıl zarara uğratılır? Bu sorunun yanıtını bugün yapılacak önemli ve çarpıcı bir ihale ile anlatacağım. Yerel seçime aylar kala Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna 315 milyon Türk Lirası tutarındaki konut, dükkân ve arsaları bugün satıyor.

Melih Gökçek 23,5 yıllık Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı iken AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından azledildi.

Ankaralıların milyonlarca oy ile 5 dönemdir seçtiği Gökçek, bir kişinin yani Erdoğan'ın iki dudağının arasından çıkan, "İstifa et Melih" sözleri ile halkın milyonlarca oyu ve iradesi çiğnenerek görevden azledilmesi demokrasinin ruhuna aykırıdır.

Gökçek'i seversiniz, sevmezsiniz o ayrı bir konu ama seçilmiş bir insanı "hiçbir gerekçe göstermeden" görevden alırsanız bu demokrasiye ve "egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" ilkesine aykırıdır.

Varsa bir suçu, cumhuriyet savcıları devreye girer, yasalara uygun şekilde yargıya intikal ettirilir ve yargılanırdı.

"Partimize oy kaybettiriyor" ya da "gelecek seçimde AKP Gökçek ile kazanamaz" diye bu azil işlemini yapıyorsan seçimlere ne gerek var?

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bahçeli olmazsa Erdoğan olamaz 15 Şubat 2019 | 7.748 Okunma Dikkat!.. AKP kandırıyor 14 Şubat 2019 | 7.524 Okunma Davutoğlu lider olur 13 Şubat 2019 | 11.880 Okunma Ahmet Davutoğlu neler söylüyor? 12 Şubat 2019 | 7.631 Okunma Ahmet Davutoğlu neler söylüyor? 12 Şubat 2019 | 66 Okunma
TÜM YAZILARI