Demirtaş olayı istismar ediliyor

Eğer Selahattin Demirtaş teröre destek vermişse hakkında hemen dava açılır ve bugüne kadar da bitirilirdi. Ama bunu yapmadılar. Zira o zaman istismar konusu kalmazdı. Aslında bu istismardan HDP de yararlanıyor: onlar da mağduru oynuyorlar.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) Selahattin Demirtaş hakkındaki kararı güncel tartışmalara neden olurken duayen hukukçu Şahin Mengü değişik bir bakış açısı ile iktidarı da muhalefeti de eleştirdi.

Mengü'den gelen görüşü aynen yayınlıyorum:

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Demirtaş'a "Terörist" diyor ve birçok vatandaşımızın ölümünden sorumlu olduğunu söylüyor.

İktidarın ortağı Devlet Bahçeli, Selahattin Demirtaş'ın partisi HDP'yi "terörle iltisaklı olduğu için" kapatın diyor. Ama yasal haklarını kullanıp gerekeni yapmıyor.

Bu köşe yazısını aşağıdaki linke tıklayarak sesli bir şekilde dinleyebilirsiniz

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Süleyman Soylu; Uğur Dündar'ı oku 04 Şubat 2021 | 1.842 Okunma Erdoğan'ın anayasa niyetini açıklıyorum 03 Şubat 2021 | 4.273 Okunma Telekom'un hortumlanması 02 Şubat 2021 | 1.723 Okunma AKP-MHP kumpası ve CHP'deki istifalar 01 Şubat 2021 | 2.375 Okunma Gazeteciliğimin Hatıra Defteri - 1 31 Ocak 2021 | 635 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar