CHP'den Erdoğan'a ilk kez istifa çağrısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Fırat'ın doğusunda arzu ettiğimiz neticelerden hiç birine ulaşamadık… Kendi yolumuza devam etmekten başka çaremiz kalmamıştır" sözlerine, Cumhuriyet Halk...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Fırat'ın doğusunda arzu ettiğimiz neticelerden hiç birine ulaşamadık… Kendi yolumuza devam etmekten başka çaremiz kalmamıştır" sözlerine, Cumhuriyet Halk Partisi'nden çok sert tepki geldi.

Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, CHP adına ilk kez Erdoğan'ı istifaya davet etti.

Bu çağrının önemi kuşku yok ki, CHP'nin ilk kez resmen "Erken Seçim" istemesi olarak siyasette yeni gündem oluşturmasına neden oldu.

Yeniçağ'ı ziyaret eden Kuşoğlu, "Bu cümleler Suriye politikamızın çöktüğünün Erdoğan tarafından itirafıdır. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu sözlerin ardından 'Suriye politikasının sorumlusu benim. Özür diliyorum, istifa ediyorum' demesi lazımdı" diye konuştu.

"PKK uzantısı PYD/YPG terör örgütü Amerika tarafından terör devleti haline getirildi" diyen Kuşoğlu, "Amerika ile anlaşıp güvenli bölgeye girersek ne olacak? Terör örgütü Türkiye için tehdit olmaktan çıkacak mı? Türkiye'nin Suriyelilere kent kurma projesine hangi ülke maddi destek verir?" dedi.

Değerli okurlarım,

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
​​​​​​​Terörle mücadelede çok ağır taviz verdik 19 Ekim 2019 | 2.867 Okunma ​​​​​​​Mektubu çöpe atmak onurumuza dokundu 18 Ekim 2019 | 3.102 Okunma Dünyanın en yiğidi Mehmetçik 17 Ekim 2019 | 2.606 Okunma 3 yeni parti ve öğütler 16 Ekim 2019 | 3.813 Okunma Dilipak'ın dilinin altındakiler 15 Ekim 2019 | 12.139 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar