CHP ve kurultay sendromu

Türk siyaset sahnesinde olağan ve olağanüstü parti kurultay ya da genel kurulların rekortmeni rakipsiz şekilde Cumhuriyet Halk Partisi'dir. (CHP)CHP seçilmişlerin, AKP atananlar partileridir diye yazdım ki CHP Genel Başkanı bu ifademi...

Türk siyaset sahnesinde olağan ve olağanüstü parti kurultay ya da genel kurulların rekortmeni rakipsiz şekilde Cumhuriyet Halk Partisi'dir. (CHP)

CHP seçilmişlerin, AKP atananlar partileridir diye yazdım ki CHP Genel Başkanı bu ifademi grup toplantısına da TV söyleşilerine de taşıdı.

CHP'de seçim olağan bir demokrasi göstergesidir.

Demokratlığını son 24 Haziran seçimleri öncesinde önemli adım ve kararlarla ortaya koyan Kılıçdaroğlu'nun demokrasiye katkısı da takdire değerdir.

Kurultaylarda 2 kez yendiği rakibini Cumhurbaşkanı adayı göstermesi muhteşem bir demokrasi örneğidir.

İYİ Parti'nin seçimlere girmemesi için kurulmak istenilen AKP-MHP ve Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kumpasını 15 CHP milletvekilini "geçici görev" ile İYİ Parti'ye transfer ederek bozması demokrasi kahramanlığıdır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İYİ Parti ve ihanet 21 Şubat 2019 | 89 Okunma Anayasa paspas mı? 20 Şubat 2019 | 6.521 Okunma AKP ve akşamcıların bekası 19 Şubat 2019 | 7.111 Okunma Tek adam rejimi 18 Şubat 2019 | 6.478 Okunma İşte AKP'nin Ankara anketi 17 Şubat 2019 | 10.680 Okunma
TÜM YAZILARI