Baskın seçim ve MHP'li bakan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi evinde ziyaret etmesinin ardından her iki lider de açıklama yapmadı.

Ekonomik gelişmeleri ve siyasi kulisleri çok yakından dikkatle takip eden Ahmet Özal aradı ve Erdoğan - Bahçeli buluşması ile ilgili önemli kulis bilgileri aktardı:

Birincisi,

"Bu görüşmede, İYİ Parti kurultayı ile Bahçeli'nin İYİ Parti'ye yaptığı sürpriz çağrının konuşulduğunu ancak esas konunun bu kadar basit olduğunu sanmıyorum… Esas gündemin baskın seçim olduğu bilgisini aldım…"

İkincisi,

"Erdoğan'ın belirleyeceği yeni kabine için Bahçeli'den MHP'li isimler istediğini öğrendim."

Üçüncüsü,

"Bu görüşme kısa sürdü fakat Fırat'ın Doğusu açısından son derece önemli bir görüşme olduğunu hatta Sayın Bahçeli'ye tarih verdiğini de tahmin ediyorum."

Dördüncüsü,

"ABD'nin özel temsilcisi James Jeffrey'in Türkiye'de yapılacak "Suriye'de güvenli bölge" pazarlıkları ile ilgili olacak."

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Siyaset kulisinde patlayan bombalar 21 Kasım 2019 | 6.787 Okunma Besleme basının destek reklamları 20 Kasım 2019 | 560 Okunma Ekonomik suçta büyük patlama 19 Kasım 2019 | 3.076 Okunma EYT'liler sizin halkınız değil mi? 18 Kasım 2019 | 3.755 Okunma 4,5 dakikada etkilenen Amerikalılar salak mı? 17 Kasım 2019 | 3.535 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar