Babacan depreminin artçıları da var…

Siyaset cesur insanların önemli olaylarda hızla ve doğru karar almalarıyla yapılırsa toplumda karşılık bulur.Ali Babacan Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya görevden alınınca AKP'den istifa etmesini öne aldı...

Merhum Turgut Özal başbakanlığı döneminde zamlarla, yüksek enflasyonla başa çıkamayınca siyasi rakibi merhum Süleyman Demirel, "ekonomik başarısızlık, siyasi başarısızlığı getirir. ANAP'ın sonu yakın" demiş, millet de "kurtar bizi baba" sloganları ile kendisine büyük destek vermişti.

Demirel'in dediği gerçekleşti ANAP üst üste seçim kaybedince önce koalisyon ortağı oldu, sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin de dışında kaldı.

Ali Babacan'ın AKP'den istifasını sadece siyasi bir tercih olarak algılamamak gereklidir...

Nitekim kardeşim Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya'nın sorusuna AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Babacan olayının siyasette bir karşılığı yok…" diye yanıt verdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İşte Amerika'nın terör ordusu 22 Ekim 2019 | 2.944 Okunma Vali misin, AKP il başkanı mısın? 21 Ekim 2019 | 12.927 Okunma Davutoğlu: Hattı değil sathı siyaset 20 Ekim 2019 | 3.627 Okunma ​​​​​​​Terörle mücadelede çok ağır taviz verdik 19 Ekim 2019 | 3.303 Okunma ​​​​​​​Mektubu çöpe atmak onurumuza dokundu 18 Ekim 2019 | 3.144 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar