Ayıkla pirincin taşını!..

Türkiye ile Fransa'nın cumhurbaşkanları bu kez İslam'ı tartışma konusu yaptılar. Erdoğan önceki sözlerini unutmuş olacak ki, Macron'un sözlerini ağır bir dille cevapladı.

Türkiye ile Fransa'nın cumhurbaşkanları bu kez İslam'ı tartışma konusu yaptılar.

Erdoğan önceki sözlerini unutmuş olacak ki, Macron'un sözlerini ağır bir dille cevapladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan diyor ki:

"Kur'an'a, sünnete, icmaya, kıyasa vakıf olmayan insanlara misal kabilinden bile olsa istisnai birtakım uygulamaları anlatmaya kalktığımızda, zücaciye dükkanına giren fil misali bir sürü başka şeyi kırıp dökmeniz kaçınılmaz hale geliyor.

- Bizim Diyanet Teşkilatımızın Din İşleri Yüksek Kurulu var ve Din İşleri Yüksek Kurulunda da çok çok vasıflı ve bütün ilim dallarında yetki sahibi olan hocalarımız var, tefsirde, hadiste, fıkıhta, birçok. Bütün bu hocalarımız ne iş yapıyorlar, niye sessiz kalıyorlar?

- Sessiz kalıp bu alanı niçin bu adamlara kaptırıyorlar?

- Bunlar, İslam'ın güncellenmesi gerektiğini bilmeyecek kadar aciz. İslam'ı 14-15 asır öncesi hükümleriyle bugün uygulayamazsınız.

- Bunlar ya bu asırda yaşamıyorlar, çok farklı bir dünyada yaşıyorlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan ve AKP'nin tükenmişlik sendromu 01 Aralık 2020 | 67 Okunma Yüzde 49,9 alan hain 50,1 alan vatansever 30 Kasım 2020 | 2.212 Okunma AKP'nin kapısı açılırsa ne olur? 29 Kasım 2020 | 1.620 Okunma Varlığım Katar varlığına asla armağan olmasın 28 Kasım 2020 | 1.460 Okunma Sağlık Bakanı yarın istifa eder 27 Kasım 2020 | 6.484 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar