Anayasa mı kaldı iki gözüm efendim?

Erken seçim ve cumhurbaşkanı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden adaylığı konusundaki tartışmaya TOBB Üniversitesi Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Turgut Baştuğ, "…...

Erken seçim ve cumhurbaşkanı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden adaylığı konusundaki tartışmaya TOBB Üniversitesi Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Turgut Baştuğ, "… Lakin Anayasa mı kaldı iki gözüm efendim?" mesajı ile katıldı.

Sözcü yazarı ustam Rahmi Turan ve Çoban Ateşi oluşumu lideri dostum Rıfat Serdaroğlu ile aramızdaki yazışmalar ve tartışmalar sürüyor.

Serdaroğlu'ndan bir Prof. Baştuğ'dan ise iki müthiş soru içeren mesajlar aldım:

Prof. Baştuğ'un mesajı şöyle:

"Sayın Uğuroğlu, Erdoğan'ın tekrar Cumhurbaşkanı seçilmesi konusundaki Anayasa hükmünü yazınızdan sonra tekrar okudum. Siz haklısınız. Şayet meclis erken seçim kararı almazsa Anayasa hükmüne göre aday olamaz.

Lakin Anayasa mı kaldı iki gözüm efendim?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Akıl almaz siyasi mantık 04 Temmuz 2020 | 2.266 Okunma "Siyasi fişleme" yasası Meclis'te 03 Temmuz 2020 | 2.786 Okunma Cem Uzan Genç Parti genel başkanı olacak 02 Temmuz 2020 | 4.327 Okunma Fethullah nerede? Savcılar nerede? 01 Temmuz 2020 | 3.884 Okunma Saray bürokrasisi Erdoğan'ı izole etti 30 Haziran 2020 | 3.411 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar