Amerika'ya meydan okuduk...

Milli Savunma Bakanlığı'nın yaptığı, "Hava Kuvvetlerimize bağlı iki F-16 savaş uçağımızın Suriye hava sahasında 2 saat uçtuğu" haberi, kuşku yok ki Amerika'ya da Başkan Trump'a da meydan...

Milli Savunma Bakanlığı'nın yaptığı, "Hava Kuvvetlerimize bağlı iki F-16 savaş uçağımızın Suriye hava sahasında 2 saat uçtuğu" haberi, kuşku yok ki Amerika'ya da Başkan Trump'a da meydan okumaktır.

Birleşmiş Milletler toplantısı için Amerika'da bulunan cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başkan Donald Trump ile yüz yüze değil sadece telefon ile görüşmesi anlaşılan o ki, Türkiye'nin sabrını taşırdı.

Trump'ın Türkiye'nin Fırat'ın doğusunda Amerika ile Türkiye'nin ortak oluşturacağı güvenli bölgeden de geri adım attığı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a söylendi ki F-16'larımız Suriye hava sahasına gönderildi.

Erdoğan Amerika'ya gitmeden önce defalarca Amerika'ya 15 gün süre verdiğinden söz etmiş ve Fırat'ın doğusuna Türkiye'nin yalnız başına gireceği mesajını vermişti.

Trump'ın Münbiç'te ve İdlib'te olduğu gibi Türkiye'yi Fırat'ın doğusunda da aldatması karşısında Erdoğan'ın F-16'lara Suriye'de uçuş görevi verdiği anlaşılıyor.

Değerli okurlarım,

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çalışan Gazeteciler Günü kutlanmalı mı? 10 Ocak 2021 | 73 Okunma Bahçeli yetmiyor Erdoğan'a Saadet gerek 09 Ocak 2021 | 3.849 Okunma Hukuk reformu ve temel ilkeleri 08 Ocak 2021 | 444 Okunma Erdoğan ile Bahçeli neler konuştular? 07 Ocak 2021 | 7.770 Okunma İslami Eğitim Bakanlığı mı? 06 Ocak 2021 | 1.443 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar