Akşener ve rakibi adaylar

Abdüllatif Şener muhalefete, "Deli gibi çalışın" diyor ki bakıyorum iki siyasetçi deli gibi çalışıyor. Birisi Meral Akşener, diğeri Recep Tayyip Erdoğan.İkisi de Cumhurbaşkanı adayı ve...

Abdüllatif Şener muhalefete, "Deli gibi çalışın" diyor ki bakıyorum iki siyasetçi deli gibi çalışıyor. Birisi Meral Akşener, diğeri Recep Tayyip Erdoğan.

İkisi de Cumhurbaşkanı adayı ve aralarında müthiş bir rekabet var ama müthiş bir fark da var.

Akşener, kendi parası ve kıt imkanları ile siyaset yapıyor... İlleri, ilçeleri adım adım geziyor, meydanlarda, sokaklarda kendiliğinden toplanan vatandaşlara hitap ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise AKP'nin il ve hatta ilçe kongrelerine devletin uçağı ve imkanları ile gidiyor, partisinin teşkilatları tarafından bindirilmiş kıtalarla toplanmış davet edilmiş kalabalıklara hitap ediyor.

Devletin parası ve imkanları ile AKP faaliyetlerine katılıyor ama muhalefetten de her konuda olduğu gibi "tık" yok.

Tarafsızlık yemini bulunan ve 16 Nisan sonrası AKP Genel Başkanı olarak siyaset yapan Erdoğan'ın 2019 seçimlerinde de bu imkanları sonuna kadar kullanacağından şüphe yok ki maça 1-0 önde başlıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AKP'li olursa AŞK, CHP'li olursa KİN 21 Nisan 2019 | 122 Okunma Erdoğan demokrasi kahramanı olur mu? 20 Nisan 2019 | 1.744 Okunma Yıldırım: Kaybettik İmamoğlu: Hayırlısı 19 Nisan 2019 | 3.361 Okunma Bu fotoğraflara bir de bu gözle bakın 18 Nisan 2019 | 2.279 Okunma Esad'ın demokrasisi mi? Bunu mu isteyeceğiz? 17 Nisan 2019 | 1.594 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar