AKP neler neler unutturacak?

Yandaş medyayı oluşturdular, yandaş gazetecilere kapılarını sonuna kadar açtılar, devletin ve kamu kuruluşlarının reklamları ile beslenmelerini sağladılar. Özgür medyaya devlet bankalarının reklam...

Yandaş medyayı oluşturdular, yandaş gazetecilere kapılarını sonuna kadar açtılar, devletin ve kamu kuruluşlarının reklamları ile beslenmelerini sağladılar. Özgür medyaya devlet bankalarının reklam vermelerini bile yasakladılar. Özel sektörün reklam vermemesi için baskı yaptılar. Özgür gazetecileri uyduruk gerekçelerle yargıladılar, hapse attılar.

Çok az kalan özgür medyaya baskıyı sürdürürken bu kez sosyal medyanın özgür yazarlarını susturmak için meclisi sabaha kadar çalıştırarak apar topar yasa çıkarttılar.

Sosyal medya ve arama motorlarının Türkiye'de temsilcilik kurmalar ve vergi verme şartı getirdiler ki bu iki yasa hükmü elbette gerekliydi.

Yasaya göre;

Türkiye'den günlük erişimi 1 milyondan fazla olan yurt dışı kaynaklı sosyal ağ sağlayıcı, en az 1 kişiyi Türkiye'de temsilci olarak belirlemek zorunda. Belirlemeyen ağ sağlayıcılarına para cezaları verilecek ve son aşamada ise o sosyal medya sitesine ulaşım engellenecek.

Sosyal medya haberleşmesine yasa ile getirilen hükümler ayrıca anayasaya da aykırı ki, CHP bu aykırılıkları Anayasa Mahkemesi'ne götüreceğini açıkladı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Saray'ın İnce'si ile Albayrak'ın gözleri 14 Ağustos 2020 | 3.343 Okunma Berat Albayrak'tan "şok eden" itiraflar 13 Ağustos 2020 | 7.007 Okunma 100 milyar dolar eridi, 200 milyar dolar kaçtı 12 Ağustos 2020 | 2.361 Okunma Gecikme, giderilmesi mümkün olmayan sonuçlara yol açabilir 11 Ağustos 2020 | 2.670 Okunma Erdoğan ve Bahçeli'nin hedeflerini açıklıyorum 10 Ağustos 2020 | 7.907 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar