AKP fokur fokur kaynıyor…

Siyasi partilerde en önemli tehlike parti içi muhalefettir. Bu muhalefet partileri içinden kemirir, zayıflatır, eritir ve çökertir.Meslek hayatım boyunca siyaseti izledim. Ankara'da gazeteci olmak, siyasetin gerçek içyüzünü...

Siyasi partilerde en önemli tehlike parti içi muhalefettir. Bu muhalefet partileri içinden kemirir, zayıflatır, eritir ve çökertir.

Meslek hayatım boyunca siyaseti izledim. Ankara'da gazeteci olmak, siyasetin gerçek içyüzünü görmeyi sağlar.

Siyasetçilerin iki yüzü vardır.

Birincisi her partide olduğu gibi genel başkanın ve partinin siyasetine ortak olmak. Bu da Meclis'te parti disiplini ile hep birlikte hareket edip oy kullanmakla oluyor.

İkincisi ise özel hayatındaki siyasetçi ki gerçek fikirleri eş dost sohbetlerinde ortaya çıkar. Gazetecilere, "yazılmamak" kaydı ile kapalı kapılar ardında fısıldananlar parti içindeki sıkıntıları tüm çıplaklığı ile ortaya koyar.

Tek başına iktidarının 17. yılına girmeye hazırlanan Recep Tayyip Erdoğan önderliğindeki AKP içindeki muhalefet, bugüne kadar görülmedik biçimde zirve yapıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İslamiyet ve çirkin siyaset 26 Mayıs 2019 | 263 Okunma Halk diliyle söyleyeyim: Günahkârsınız 25 Mayıs 2019 | 2.289 Okunma Egemenlik kayıtsız şartsızdır YSK'nındır 24 Mayıs 2019 | 462 Okunma Erdoğan ve Terim ile hırs ve nefret 23 Mayıs 2019 | 1.260 Okunma Gerekçe merekçe yok, fasa fiso var… 22 Mayıs 2019 | 652 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar