AKP fokur fokur kaynıyor…

Siyasi partilerde en önemli tehlike parti içi muhalefettir. Bu muhalefet partileri içinden kemirir, zayıflatır, eritir ve çökertir.Meslek hayatım boyunca siyaseti izledim. Ankara'da gazeteci olmak, siyasetin gerçek içyüzünü...

Siyasi partilerde en önemli tehlike parti içi muhalefettir. Bu muhalefet partileri içinden kemirir, zayıflatır, eritir ve çökertir.

Meslek hayatım boyunca siyaseti izledim. Ankara'da gazeteci olmak, siyasetin gerçek içyüzünü görmeyi sağlar.

Siyasetçilerin iki yüzü vardır.

Birincisi her partide olduğu gibi genel başkanın ve partinin siyasetine ortak olmak. Bu da Meclis'te parti disiplini ile hep birlikte hareket edip oy kullanmakla oluyor.

İkincisi ise özel hayatındaki siyasetçi ki gerçek fikirleri eş dost sohbetlerinde ortaya çıkar. Gazetecilere, "yazılmamak" kaydı ile kapalı kapılar ardında fısıldananlar parti içindeki sıkıntıları tüm çıplaklığı ile ortaya koyar.

Tek başına iktidarının 17. yılına girmeye hazırlanan Recep Tayyip Erdoğan önderliğindeki AKP içindeki muhalefet, bugüne kadar görülmedik biçimde zirve yapıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bahçeli Cumhur ittifakını bozmak zorunda 24 Mart 2019 | 441 Okunma Nusr-Et ve Tank Palet 23 Mart 2019 | 5.997 Okunma Yıldırım, mal varlığı iddialarına açıklık getirmeli 22 Mart 2019 | 6.840 Okunma Yandaş TV'lerin utanç tablosu 21 Mart 2019 | 7.417 Okunma Akşener'e, Yavaş'a değil demokrasiye tehdit var 20 Mart 2019 | 6.438 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar