Akar Amerika ile çatışmadan söz etti

Türkiye Büyük Millet Meclisi çok sönük bir tören ile yeni yasama dönemine başladı. Sönük çünkü genel kurulda Cmhurbaşkanı açış konuşmasını yaptı ama siyasi partilerin genel başkanlarına konuşma hakkı verilmedi.

Sönük geçti çünkü hasta olan İYİ Parti ve MHP genel başkanları Meral Akşener ve Devlet Bahçeli ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katılmadı, milletvekillerin de çoğu ilgi göstermedi.

Gelelim ilginç kulis bilgilerine.

Pelikan grubunun Berat Albayrak desteği ile hedef aldığı Süleyman Soylu'nun Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ile Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz'ün önünde birbirleri ile neşeli diyalogları dikkat çekti.

Bakanlardan söz etmişken "tek adam" rejimi ile ortaya çıkan "memur bakanlar" gerçeğini de ortaya koyayım.

Bakanlar milletvekili olmadıkları ve sarayın memurları oldukları için artık Meclis Genel Kurulu'na giremiyorlar ki işte bu nedenle "misafir" locasından genel kurul çalışmalarını izleyebiliyorlar.

Konu konuyu açar denir ya yeni anayasanın ortaya çıkardığı milletten de milletvekillerinden de kopuk bakanların özellikle iktidarı oluşturan AKP ve MHP'li milletvekilleri arasındaki kopukluğu gidermek için yeni bir formül bulundu:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Davutoğlu: Hattı değil sathı siyaset 20 Ekim 2019 | 2.928 Okunma ​​​​​​​Terörle mücadelede çok ağır taviz verdik 19 Ekim 2019 | 3.222 Okunma ​​​​​​​Mektubu çöpe atmak onurumuza dokundu 18 Ekim 2019 | 3.106 Okunma Dünyanın en yiğidi Mehmetçik 17 Ekim 2019 | 2.606 Okunma 3 yeni parti ve öğütler 16 Ekim 2019 | 3.814 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar