Ahmet Davutoğlu neler söylüyor?

Parti kurma çalışmalarını yürüten eski Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun Ankara'daki konferansında yaptığı konuşmayı dinledim.Hedefine ulaşmak için 3 yıldır çeşitli yerlerde konferanslar veren Davutoğlu Araştırma ve Kültür Vakfı'nın

Parti kurma çalışmalarını yürüten eski Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun Ankara'daki konferansında yaptığı konuşmayı dinledim.

Hedefine ulaşmak için 3 yıldır çeşitli yerlerde konferanslar veren Davutoğlu Araştırma ve Kültür Vakfı'nın Ankara Hacı Bayramı Veli'de bulunan Ankara şubesinde müthiş bir kalabalık tarafından izlendi.

Davutoğlu'nun gelişini beklerken yaklaşık 35-40 dakika konferansı izlemeye gelenlerle sohbet ettim ki ortaya şu soru çıktı:

"Yeni parti ne zaman kurulur?"

Bu soruyu elbette fırsat bulursam Davutoğlu'na da soracağımı belirttim ve ben de onlara şu iki soruyu sordum.

Yeni parti gerekli mi? Ak Parti'de lider değişimi mi olur?

Bu soruların yanıtını yazımın sonunda vereceğim.

Ahmet Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları vermeden önce şunu vurgulayayım.

Davutoğlu konuşmasında gerek çıkacak "Durum" kitabında yer verdiği bölümlere gerekse Astana forumunda yaptığı konuşmaya atıfta bulundu.

Astana'da ütopik (hayali)  iyimserler ve nihilist (hiççilik, yokçuluk) kötümserler olarak iki grubun ortaya çıktığını belirten Davutoğlu moderatörün sorusuna, "benim yöntem olarak teklifim realist iyimserlik" dediğini açıkladı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ey Erdoğan, Ey Bahçeli saldırı sizin eserinizdir 22 Nisan 2019 | 440 Okunma AKP'li olursa AŞK, CHP'li olursa KİN 21 Nisan 2019 | 2.424 Okunma Erdoğan demokrasi kahramanı olur mu? 20 Nisan 2019 | 1.807 Okunma Yıldırım: Kaybettik İmamoğlu: Hayırlısı 19 Nisan 2019 | 3.376 Okunma Bu fotoğraflara bir de bu gözle bakın 18 Nisan 2019 | 2.288 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar