Ahmet Davutoğlu neler söylüyor?

Parti kurma çalışmalarını yürüten eski Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun Ankara'daki konferansında yaptığı konuşmayı dinledim.Hedefine ulaşmak için 3 yıldır çeşitli yerlerde konferanslar veren Davutoğlu Araştırma ve Kültür Vakfı'nın

Parti kurma çalışmalarını yürüten eski Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun Ankara'daki konferansında yaptığı konuşmayı dinledim.

Hedefine ulaşmak için 3 yıldır çeşitli yerlerde konferanslar veren Davutoğlu Araştırma ve Kültür Vakfı'nın Ankara Hacı Bayramı Veli'de bulunan Ankara şubesinde müthiş bir kalabalık tarafından izlendi.

Davutoğlu'nun gelişini beklerken yaklaşık 35-40 dakika konferansı izlemeye gelenlerle sohbet ettim ki ortaya şu soru çıktı:

"Yeni parti ne zaman kurulur?"

Bu soruyu elbette fırsat bulursam Davutoğlu'na da soracağımı belirttim ve ben de onlara şu iki soruyu sordum.

Yeni parti gerekli mi? Ak Parti'de lider değişimi mi olur?

Bu soruların yanıtını yazımın sonunda vereceğim.

Ahmet Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları vermeden önce şunu vurgulayayım.

Davutoğlu konuşmasında gerek çıkacak "Durum" kitabında yer verdiği bölümlere gerekse Astana forumunda yaptığı konuşmaya atıfta bulundu.

Astana'da ütopik (hayali)  iyimserler ve nihilist (hiççilik, yokçuluk) kötümserler olarak iki grubun ortaya çıktığını belirten Davutoğlu moderatörün sorusuna, "benim yöntem olarak teklifim realist iyimserlik" dediğini açıkladı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İftira ittifakı 23 Şubat 2019 | 4 Okunma Fikir babası kayınbabası 22 Şubat 2019 | 8.954 Okunma İYİ Parti ve ihanet 21 Şubat 2019 | 10.157 Okunma Anayasa paspas mı? 20 Şubat 2019 | 6.533 Okunma AKP ve akşamcıların bekası 19 Şubat 2019 | 7.118 Okunma
TÜM YAZILARI