ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Terörist cenazeleri, Mısıroğlu ziyareti

Diyanet İşleri Başkanlığı resmî açıklamasında Başkan Ali Erbaş'ın "insani" nedenlerle Kadir Mısıroğlu'nu ziyaret ettiğini açıkladı .

Orhan Uğuroğlu
Orhan Uğuroğlu Yeniçağ Gazetesi
14 Kasım 2018 | 8.5 K

Diyanet İşleri Başkanlığı resmî açıklamasında Başkan Ali Erbaş'ın "insani" nedenlerle Kadir Mısıroğlu'nu ziyaret ettiğini açıkladı.

Medya her nedense hatırlamıyor, yazmıyor ve ekranlarda söylenmiyor ama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM eski Başkanı İsmail Kahraman ve hatta Genelkurmay eski Başkanı Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar da bu Mısıroğlu'nu ziyaret etmişlerdi.

Atatürk'e, annesi Zübeyde Hanıma ve babası Ali Rıza Bey'e hakaretler ve küfürler yağdıran bu Osmanlı hayranı meczup vaktiyle Almanya'ya kaçmış hatta İstanbul'u işgal eden İngiltere'den sığınma hakkı da istemişti.

Türk vatandaşlığından da atılan Mısıroğlu 1991 yılında Türkiye'ye dönebilmişti. Halen vatandaş mı değil mi bilmiyorum.

Birinci sorumu soruyorum ziyaret, "insani" olunca mazeret kabul olunur mu?

Atatürk ve ailesine küfür edip, kurutuluş savaşında Türk ordusunun kaybetmesini arzulayıp, "... Beni tefe koyarlar ama keşke Yunan galip gelseydi. Ne hilafet yıkılırdı. Ne şeriat yıkılırdı. Ne medreseler lağvedilirdi. Ne hocalar asılırdı. Hiçbiri olmazdı" ifadelerini kullanmıştı.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER