ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Erdoğan tepkisiz Trump çok tepkili

Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Suudi Arabistan konsolosluğuna girip çıkamaması "öldürüldüğü" iddialarını neredeyse kesinleştirdi .

Orhan Uğuroğlu
Orhan Uğuroğlu Yeniçağ Gazetesi
20 Ekim 2018 | 4.9 K

Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Suudi Arabistan konsolosluğuna girip çıkamaması "öldürüldüğü" iddialarını neredeyse kesinleştirdi.

Türkiye'de yaşanan bu feci cinayet kesinleşirse, dünyada bu yüzyılın en büyük devlet cinayeti olarak tarihe geçecek öneme haizdir.

İşlenen bu insanlık dışı cinayetin Müslüman (!) bir ülkenin mensupları tarafından diplomatik dokunulmazlık kurallarını bir yana bırakın, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne karşı büyük terbiyesizlik, saygısızlık, küstahlık ve hakarettir.

Çünkü Türkiye'de yaşayan 81 milyon Türk vatandaşının olduğu gibi başka ülke vatandaşlarının da can ve mal güvenliğini sağlamak Türkiye'nin asli görevidir.

Diplomatik dokunulmazlıklar bir insanın canlı canlı girdiği başka bir ülke toprağı sayılan konsolosluk ya da büyükelçilik binasında katledilmesine izin vermez.

Cinayetin işlendiği o konsolosluk binasının ve konutunun en önemli sorumlusunun Türkiye'den elini kolunu sallayarak ayrılmasına izin verilmesi çok önemli bir göz yummadır.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER