ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Erdoğan neden hazmedemiyor?

Ankara'nın efsane kulübü Yenişehir'de 16 yıl yıldız takımdan başlayıp, profesyonel olup 1980'de askere gidinceye kadar basketbol oynadım .

Orhan Uğuroğlu
Orhan Uğuroğlu Yeniçağ Gazetesi
12 Ekim 2018 | 5.4 K

Ankara'nın efsane kulübü Yenişehir'de 16 yıl yıldız takımdan başlayıp, profesyonel olup 1980'de askere gidinceye kadar basketbol oynadım.

Takımı ateşleyen bir hırs ile galibiyet için sahaya çıkar, yenilince soyunma odasında ağlardık. Birlikte oynadığım takım arkadaşlarım da bilirler ki son saniyede kaybedilen ya da kaçan şampiyonluklardan sonra kapılara duvarlara saldırır tekmelerdik.

Eski futbolcu Recep Tayyip Erdoğan, 16 yıllık başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı süreci sonunda faize, enflasyona, işsizliğe yenilip dış politikada adeta hezimete uğrayınca hırsından Gazi İsmet İnönü'ye saldırma yolunu seçti.

Aynı zamanda Uzman Psikolog olan Hulki Cevizoğlu bu yenilgi sonrası saldırganlığı bilimsel olarak çok daha ayrıntılı açıklayabilir.

Hele hele ekonomi yönetimindeki 16 yıllık hezimeti Erdoğan'ın dış güçlere bağlaması ve "ezana ve bayrağa saldırı" olarak nitelemesi konusunda Cevizoğlu'nun yazacak çok şeyi olması gerekir.

Ancak ben size şunu vurgulayayım Erdoğan, 16 yıl sonunda gelen ekonomik hezimeti hazmedemiyor.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER