ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Ah be Tank Hasan helalleşemedik ki...

1983 yılında siyasi parti yasaklarının kalkması üzerine merhum Yıldırım Avcı'nın Büyük Türkiye Partisi'nin (BTP) kurucularından olan merhum Hasan Celal Güzel ile tanıştım .

Orhan Uğuroğlu
Orhan Uğuroğlu Yeniçağ Gazetesi
20 Mart 2018 | 955

1983 yılında siyasi parti yasaklarının kalkması üzerine merhum Yıldırım Avcı'nın Büyük Türkiye Partisi'nin (BTP) kurucularından olan merhum Hasan Celal Güzel ile tanıştım.

Kasım 1983 seçimlerinde merhum Turgut Özal'ın Anavatan Partisi tek başına iktidar olunca Özal, Evren'in kapattığı BTP'nin kurucusu Hasan Celal Güzel'i Başbakanlık Müsteşarı yaptı.

28 Aralık 1984 yılbaşı günü Özal'ın yılbaşını ailesi ile geçirmek üzere İstanbul'a gideceğini öğrenip hemen Esenboğa'ya gittim. Hürriyet Gazetesinin Başbakanlık muhabiri olan Hulki Cevizoğlu ile karşılaştık.

Özal VIP odasında otururken Müsteşar Güzel kucağında 5-6 klasör ile kan ter içerisinde odaya girdi kapı da kapatıldı.

Merhum Özal'ın uçağa giderken elini sıkıp, "Sayın Başbakan yeni yılınız kutlu olsun" dedim. O da, "sizin de" diye yanıt verince hemen, "Hulki ile benden başka gazeteci yok, bize yeni yıl hediyesi vermeyecek misiniz?" diye sordum.

Şaşırarak, "Ne hediye vereyim?" diye sordu. Hulki ile, "Az önce imzaladığınız dosyalarda ne varsa onları verin haber yapalım" dedik.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER