ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Dünyaya örnek terör temizliği

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Zeytin Dalı harekâtında 2 bine yakın silahlı kahpe teröristi yok etti bugüne kadar .

Orhan Uğuroğlu
Orhan Uğuroğlu Yeniçağ Gazetesi
25 Şubat 2018 | 155

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Zeytin Dalı harekâtında 2 bine yakın silahlı kahpe teröristi yok etti bugüne kadar.

Dünyada hiçbir ülkenin ordusunun bugüne kadar başaramadığı büyük bir askeri başarıdır.

Mehmetçiğin şehitler, gaziler vererek ortaya koyduğu özverili kahramanlığa leke sürdürmek için ortaya konulan kara propaganda, iftirayı atanların da inanların da suratlarında karadır.

O kara suratlardır ki teröristlere silahları, mühimmatları paraları veren ve siyaseten destekleyerek terörün arkasında duran ülkelerin siyasetçileridir.

Büyük Türk Milleti ülkesini işgale gelip bu topraklarda hayatlarını kaybedenlere dahi saygı gösterir ki Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, 1934 yılında, Anzak askerleri için söylediği şu sözler dünyada büyük takdir kazanmıştı:

"Bu memleketin toprakları üzerinde kanlarını döken kahramanlar. Burada bir dost vatanın toprağındasınız. Huzur ve sükûn içinde uyuyunuz. Sizler, Mehmetçiklerle yan yana, koyun koyunasınız. Uzak diyarlardan evlatlarını harbe gönderen analar. Gözyaşlarınızı dindiriniz. Evlatlarınız bizim bağrımızdadır. Huzur içindedirler ve huzur içinde rahat uyuyacaklardır. Onlar, bu toprakta canlarını verdikten sonra, artık bizim evlatlarımız olmuşlardır."

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER