ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Gökçek ve Topbaş yerine yeni isimler

AKP il başkanlarını değiştirmeye başlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çok önemli yeni bir değişiklik için de çalışmaya başladı .

Orhan Uğuroğlu
Orhan Uğuroğlu Yeniçağ Gazetesi
21 Eylül 2017 | 7.7 K

AKP il başkanlarını değiştirmeye başlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çok önemli yeni bir değişiklik için de çalışmaya başladı.

Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyelerinin AKP'li Başkanlarını değiştirme kararı alan Erdoğan iki il için de yeni isimler arayışı başlattı.

FETÖ'cü damadından sonra belediye başkanlığına yeniden aday olmayacağını açıklayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın yerine belirlenen 9 aday isim hakkında anketler ve araştırmaların çok gizli şekilde sürdüğü belirtiliyor.

Ankara'da ise Melih Gökçek'in yerine öne çıkan en önemli isim kuşku yok ki Ali Babacan.

Ankaralılar Babacan ailesini Çıkrıkçılar Yokuşu'nda yıllardır sürdürdükleri ticaretten tanıyorlar.

2019 Mart ayında yapılacak olan mahalli seçimler, Kasım ayında yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve milletvekili ortak seçimi konusunda büyük önem taşıyor.

Özellikle 3 büyük il olan Ankara, İstanbul ve İzmir yerel seçimleri sadece AKP açısından değil her parti açısından büyük önem taşıyor.

İzmir'de CHP'nin adayının kaybetme olasılığı yok gibi.

Ancak İstanbul ve İzmir 16 Nisan 2017'de yapılan anayasa değişikliği referandumunda "hayır" oyları ile dikkat çekmişlerdi.

Bu iki ili kaybetmek istemeyen ve hatta kaybettiği takdirde Cumhurbaşkanı seçilmesinin dahi tehlikeye gireceğini düşünen Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ve Kadir Topbaş yerine güçlü ve seçimi kazanacak isimler bulma çabası içinde.

Ancak bu kez siyaset sahnesinde çok önemli yeni bir rakibi olacak mevcut partilerin.

O da Meral Akşener'in liderliğinde kurulacak olan yeni merkez parti.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER