ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Kılıçdaroğlu resmen aday

Orhan Uğuroğlu
Orhan Uğuroğlu Yeniçağ Gazetesi
14 Eylül 2017 | 281

Siyaset elbette satranç gibidir. Planlayarak, atacağın adımların sonrasını da gelecek karşı hamleleri de dikkatle düşünerek siyasi adımlarını atacaksın.

Siyaset cesaret de ister. Rakiplerinin karşısında ezilmeyecek, lider olmak için cesur adımları zamanında net şekilde atacaksın.

Siyaset çelişkili davranışları affetmez cezalandırır.

Siyasetçilerin her açıklamalarını dikkatle takip etmek, verdikleri mesajları da dikkatle yorumlamak gerekir ki bu da biz gazeteciler için mesleki görevdir.

Şimdi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarını, Cumhurbaşkanlığına "resmen aday" olduğunu konuşmalarındaki şifreleri çözerek değerlendirelim.

Fox TV Çalar Saat canlı yayınında usta gazeteci, yazar ve televizyoncu İsmail Küçükkaya'ya konuk olan Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı adaylığının "ihtimal dahilinde" olduğunu vurguladı.

Ben bu sözleri "ihtimal" olarak değil "kesin karar" olarak değerlendiriyorum.

Neden mi? Anlatayım.

CHP lideri Kılıçdaroğlu Bakırköy İlçe Başkanlığı'nda düzenlenen üye katılım töreninde, "Türkiye'nin en temel sorunu nedir? Terördür diyorlar. Şu sözü verdim; 4 yılda terör sorununu çözemezsem siyaseti bırakacağım. Bu kadar basit. 15 yıldır çözemiyorlar, 4 yılda ben çözeceğim" diye önemli bir iddia ortaya koydu.

Şimdi Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarının siyasi şifrelerini adım adım çözelim.

Kılıçdaroğlu terör için, "BEN çözeceğim" dedi mi?

Dedi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde 2019 ortak seçimi sonrası artık Başbakan olmayacak.

Kılıçdaroğlu'nun terörü çözmek için hangi göreve talip olması lazım?

Cumhurbaşkanlığına.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER