100 milyar dolar eridi, 200 milyar dolar kaçtı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, Doğu Akdeniz, ekonomik kriz, dış politika ve Türkiye'nin beka sorunu konularında AKP ve MHP milletvekilleri ile iktidarı, "ihanet içindeler" diye suçladı....

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, Doğu Akdeniz, ekonomik kriz, dış politika ve Türkiye'nin beka sorunu konularında AKP ve MHP milletvekilleri ile iktidarı, "ihanet içindeler" diye suçladı. Kuşoğlu sorularımı yanıtladı:

-Türkiye'ye uluslararası finans kuruluşlarından kredi neden gelmiyor?

Kuşoğlu: "AKP iktidarının uyguladığı dış politika sonucunda; Türkiye taviz vermek zorunda kalır. Bugün döviz ile ilgili olan sıkıntılarımızı aşabilmek için siyasi konularda taviz vermek zorunda kalırız. Türkiye ekonomideki çözümü de gün geçtikçe geciktiriyor. Ne kadar gecikirse maliyeti de o kadar ağır olacak. Bunun çözümü için ya IMF ile kötü bir anlaşma yapmak zorundayız ya da ABD veya Avrupa'ya tavizler vererek anlaşma yapmak zorundayız."

-Türk ekonomisi güven vermiyor mu?

Kuşoğlu: "Güven vermiyor çünkü en çok yurtdışına parasını kaçıranlar AKP'liler, AKP iktidarından nemalananlar. Güven vermediğinin en büyük göstergesi budur. İstatistikleri açıklasınlar; Türk yatırımcısı son 5 yıldır kendi ülkesine değil, yurtdışına daha fazla yatırım yapıyor. Türklerin en az 200 milyar dolar yurtdışında parası var. Bu rakamın yarısı Türkiye'ye gelse ülke ayağa kalkar. Bu iktidara olan güvensizliğin bir sonucudur."

-Faizleri düşürdüler ama enflasyon neden düşmedi?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhurbaşkanına hakaret Türk milletine hakarettir! 27 Eylül 2020 | 485 Okunma İmam Hâkim ve Savcı geliyor 26 Eylül 2020 | 3.433 Okunma Teröristlere kim güvence veriyor? 25 Eylül 2020 | 377 Okunma İnönü'yü rahmetle anıyorum 24 Eylül 2020 | 279 Okunma Emniyet İstihbarat'a ve MİT'e rakip CİP 23 Eylül 2020 | 3.075 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar