10 yıllık AKP'liden çok çarpıcı tepki

Atatürk'e "Lanet" okunması, Atatürk devrimlerinin en önemlilerinden olan "Harf" ve "Kıyafet" yasalarının Bilal Erdoğan tarafından eleştirilmesi ve Yeni Yaşam dergisinin "Hilafet" çağrısı yapmasını, AKP'de 10...

Atatürk'e "Lanet" okunması, Atatürk devrimlerinin en önemlilerinden olan "Harf" ve "Kıyafet" yasalarının Bilal Erdoğan tarafından eleştirilmesi ve Yeni Yaşam dergisinin "Hilafet" çağrısı yapmasını, AKP'de 10 yıl boyunca 3 dönem milletvekili olarak yapan Selçuk Özdağ değerlendirdi.

"Cumhuriyetin kuruluş ilkeleri ile sorunları var. Önce Cumhuriyete ve Atatürk'e karşı adımlar atıyorlar, sonra da gelen tepkiler üzerine çark ediyorlar" diyen Selçuk Özdağ, sorularımı yanıtladı:

-   Soru: Sayın Bilal Erdoğan'ın canlı yayında Atatürk inkılaplarından Harf ve Kıyafet yasalarını eleştirdi nasıl değerlendiriyorsunuz?

Özdağ: "Bu tür martavalları okumak cehalet ürünüdür. Çin, Japon ve Rus alfabelerinden bahsedip neden Arap alfabesi istiyor?

Türklerin kendi alfabesinin Çağatay alfabesi olduğunu dahi bilmiyor demek ki. Bilgi sahibi olunmadan fikir sahibi olunur mu?

Beyefendi siyaset yapmak istiyorsa AKP'den siyasete girsin. Babasının ismi altında hangi sıfatla bu açıklamaları yapıyor?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gecikme, giderilmesi mümkün olmayan sonuçlara yol açabilir 11 Ağustos 2020 | 2.600 Okunma Erdoğan ve Bahçeli'nin hedeflerini açıklıyorum 10 Ağustos 2020 | 7.893 Okunma Müyesser Yıldız ve yargısız infaz 09 Ağustos 2020 | 828 Okunma Baykal'dan İnce'ye ve CHP'lilere çağrı 08 Ağustos 2020 | 3.337 Okunma Erdoğan yerine kimi önerecek? 07 Ağustos 2020 | 7.197 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar