Yine yanlış taraftalar

Mal bulmuş mağribi gibi bir organize suç örgütünün başının açıklamalarına sarılıp, bunun üzerinden iktidar arayanlar, Türk milletinin hür iradesine ne kadar uzak, ne kadar yabancı ve ne kadar ilgisiz...

Mal bulmuş mağribi gibi bir organize suç örgütünün başının açıklamalarına sarılıp, bunun üzerinden iktidar arayanlar, Türk milletinin hür iradesine ne kadar uzak, ne kadar yabancı ve ne kadar ilgisiz olduklarını ibret verecek biçimde bir defa daha göstermişlerdir. Her yanlışın, her kötülüğün, her tezgâhın ya yanındalar, ya içindeler. Bir de bu perişan hâlleriyle çıkıp ahkâm kesiyor, akıl veriyorlar. Meclis harekete geçirilmeliymiş, iddialar araştırılmalıymış ve Türkiye bu yükten kurtulmalıymış. Bir taraftan bunu söylüyor, diğer taraftan da yargının gereğini yapmak için harekete geçmesinin üzerini örtmeye uğraşıyorlar. Yargı bağımsız değilmiş, savcılar emirle hareket ediyormuş.

YARGIYI HEDEF ALIYORLAR

Eğer ortada suç oluşturan bir şey varsa, yargının harekete geçmesi ve gereğini yapması olmazsa olmazdır. Bunda en küçük bir şüphe yok. Ancak siz bir taraftan yargının görevini yapmasını isteyip, diğer taraftan savcılara, hâkimlere ve yargının tamamına saldırırsanız, bunun adı ikiyüzlülük, pişkinlik ve iftira olur. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir hukuk devletidir. Yargının nasıl işleyeceği Anayasa ve kanunlarla belirlenmiştir. Hâkim ve savcıların görev yetkileri açık ve nettir. Bu gerçekler orta yerde dururken ve ortada elle tutulur hiçbir gerekçe yokken, yargı mensuplarını töhmet altında bırakmak aslında suçtur. Karanlığa, kaosa ve krize oynamaktır ki, zilletin zaten bütün niyeti de, hedefi de budur.

BÜYÜK BİR OYUN VAR

Kimden neyi saklamaya çabalıyorsunuz? Milletin aklıyla niye bu kadar alay ediyorsunuz? Herkesin size itibar ettiğini, sizin söylediklerinize inandığını mı zannediyorsunuz? Biraz izan sahibi herkes her şeyin farkındadır. Ortada bir oyun var. Birliğimizi, dirliğimizi ve kardeşliğimizi hedef alan bir provokasyonla karşı karşıyayız. Bu ülkenin gerçekleri ile zerre kadar ilgilenen herkes bunu anlar ve görür. Bizi içimize kapatmaya uğraşıyorlar. Yargıya güveni sarsmaya çabalamalarının temel sebebi, bir güvensizlik ortamı oluşturmak, devlet millet birlikteliğini dinamitlemektir. Meclisin görevi ayrı, yargının görevi ayrıdır. Siyaset yapanların bunu bilmemesi mümkün değildir. Meclisin denetim gibi bir yetkisi olsa da temel görevi yasa yapmaktır. Kendini yargının yerine koymak değildir. Yıllarca parlamento muhabirliği yaptım ve ben Meclis araştırma ve soruşturmalardan bir netice alındığını görmedim. Araştırmalar kâğıt üzerinde kalırken, soruşturmalarda son söz yine yargınındır.

KAOSA YATIRIM YAPIYORLAR

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İhanetin yeni provası 19 Haziran 2021 | 2.847 Okunma NATO kafalar bunu artık anlamalı 18 Haziran 2021 | 300 Okunma Yetkiyi millet verdi, siz neyin telaşındasınız? 17 Haziran 2021 | 3.476 Okunma NATO 15 Temmuz’da neredeydi? 16 Haziran 2021 | 438 Okunma Ülkücüyle sorunu olanın devletle sorunu vardır 15 Haziran 2021 | 426 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar