Süper güç değil, süper terörist

Neredeyse 35 yıldır başımızdaki en büyük bela terördür. Terörün ülkemize ve milletimize maliyetini rakamlarla ortaya koyduğumuz zaman gördüğümüz şudur: Asker ve polis, 8 bin 500 güvenlik mensubumuzu...

Neredeyse 35 yıldır başımızdaki en büyük bela terördür. Terörün ülkemize ve milletimize maliyetini rakamlarla ortaya koyduğumuz zaman gördüğümüz şudur: Asker ve polis, 8 bin 500 güvenlik mensubumuzu şehit verdik. 6 bin de sivil şehidimiz var. Buna karşılık 44 bin terörist yok edilmiştir. Maddi kaybımız 2 trilyon doları buluyor. Bu belayla uğraşmıyor olsaydık, her durumda bugünden çok daha iyi bir noktada olacağımız muhakkaktı. Sadece bu ölçü bile terörün neden başımıza musallat edildiğini anlamaya da, anlatmaya da yeterlidir. Kaldı ki, bölücü terörün asıl hedefi ülkemizin varlığı ve birliğidir.

BU CÜRETİ NEREDEN BULUYORLAR?

Çok şükür bugüne kadar bu kanlı ve karanlık emellere geçit vermedik. Her ne pahasına olursa olsun, bölünmez bütünlüğümüzü koruyoruz ve bundan asla bir taviz verilemez. Kaldı ki, bu kanlı belayı defetmek konusunda büyük mesafe alınmıştır. Kahraman güvenlik güçlerimiz güzel ülkemizin her yerinde huzuru sağlamış, bu kanlı katillere nerede olurlarsa olsunlar akıbetlerinin inlerine gömülmek olduğunu göstermişlerdir. Cevap arayan soru şudur: Karşımızdaki çapulcu sürüsü bu cüreti nereden buluyor? Bu kadar kayıp vermesine rağmen bu kanlı örgüt nasıl varlığını sürdürebiliyor? Bu soruların cevabı aslında herkes tarafından biliniyor. Bugün dünyanın herhangi bir yerindeki istikrarsızlığın da, ülkemizi hedef alan PKK ve FETÖ başta olmak üzere bütün terör örgütlerinin de bu kadar ileri gidebilmesinin ve hayatiyetini sürdürebilmesinin sebebi önce ABD’dir. Bu kanlı düzenden beslenen diğer Batı ülkelerini de ABD’ye dâhil etmek gerekiyor.

SÜPER TERÖR ÜRETİCİSİ

ABD, soğuk savaş döneminden sonra da dünyanın jandarması olma iddiasını sürdürmek istemektedir. Gelinen noktada ne kadar süper güç olduğu tartışılır ama süper bir terör destekçisi ve üreticisi olduğu kesindir. Bugün dünyada, ABD istihbaratının kontrolü dışında hiçbir terör örgütü yoktur. DEAŞ’ı üreten ve piyasaya salan da ABD’dir, PKK’yı başımıza musallat eden de aynı adrestir. FETÖ net olarak bir Amerikan projesi olarak tedavüle sokulmuştur. PYD’si, YPG’si, El Nusra’sı El Kaide’si, aklınıza gelen ne kadar terör örgütü varsa, istisnasız tamamı ABD mamulüdür. Planlayan, örgütleyen, silah veren, piyasaya süren, eylem yaptıran hep aynı adrestir. Kaldı ki, bunu artık gizleme gereği bile duymuyorlar. PKK, Suriye’deki uzantıları ile birlikte açık ve net şekilde ABD’nin arka bahçesine dönüşmüştür. Bu kanlı örgüt üzerinden bir terör devletçiği kurdurma çabası içinde olduklarını saklamıyorlar. DEAŞ’ı sahaya sürdüler, kullandılar, işleri bitince de otobüslere doldurup götürdüler ve geri çekip yedeğe aldılar. FETÖ bugün hâlâ varlığını sürdürebiliyorsa, bunun sebebi ABD’ye yuvalanmış olmasıdır.

BİZİM DE BİR HESABIMIZ VAR

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bizans oyunları 17 Nisan 2021 | 336 Okunma Bunlar rahatsız 16 Nisan 2021 | 619 Okunma Yıkım güruhu zıvanadan çıktı 15 Nisan 2021 | 686 Okunma Gökkuşağı rengine bürünenler 14 Nisan 2021 | 450 Okunma Oruçlarımız virüse de kalkan olsun 13 Nisan 2021 | 302 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar