PKK'nın yedek oyuncuları

Muhalefet etmek, siyaset yapmanın bir unsurudur. Buna hiç kimsenin, hiçbir itirazı olamaz. Hatta aktüel meseleleri, hayatın normal akışı içindeki gelişmeleri farklı bakış açılarıyla yorumlayıp, siyasi...

Muhalefet etmek, siyaset yapmanın bir unsurudur. Buna hiç kimsenin, hiçbir itirazı olamaz. Hatta aktüel meseleleri, hayatın normal akışı içindeki gelişmeleri farklı bakış açılarıyla yorumlayıp, siyasi sonuçlar çıkarmak da bir yere kadar anlaşılabilir. İsabetli muhalefet yapmak, aynı zamanda bir alternatif oluşturmanın da temel şartıdır. Daha iyisini, daha doğrusunu yapabileceğinize milleti inandırırsanız, bütün dengeleri değiştirebilirsiniz. Bunun için de tutarlı, samimi, dürüst ve milli olmanız gerekir. Böyle bir muhalefet, iktidarı oluşturanlar için de yanlışını görme, kendini gözden geçirme ve daha dikkatli olma gibi bir mecburiyet doğurabilir.

HER KÖTÜLÜĞÜN İÇİNDELER

Siz siyaset yapmak adına ülkenin varlığını, birliğini, geleceğini hedef alır, bekamızı yok sayar, bütün vatan-millet düşmanlarının işini kolaylaştırıp, onlara ümit olursanız, bu muhalefet değil, ihanet olur. Duruma göre vaziyet almanın, her meselede çelişkili bir tavır ortaya koymanın, yalan ve fitneyi öne çıkarıp karşısındakini zora sokabilmek için her değeri yerle bir etmenin ve akla gelebilecek her kötülüğe onay vermenin adı muhalefet yapmak olamaz. Ne acıdır ki, CHP’nin başını çektiği güruh bu anlayışta, bu kavrayışta ve bu tavırdadır. Hiçbir ilke, hiçbir ölçü, hiçbir değer bunların nazarında bir anlam ifade etmiyor. Cumhur İttifakı’na saldırmak, hükümeti zor duruma düşürebilmek için ülkenin varlığı ve birliği dâhil, feda edemeyecekleri hiçbir değerin olmadığını, bunun için terör örgütlerinden Türkiye’nin içerideki ve dışarıdaki bütün düşmanlarına varıncaya kadar paslaşıp, iş birliği yapamayacakları hiç kimsenin bulunmadığını derin bir üzüntü ile görüyor ve izliyoruz.

İKTİDAR ÜMİDİNİ TERÖR ÖRGÜTLERİNE BAĞLADILAR

CHP, İP, Deva, Gelecek ve bütün uzantıları, Türkiye’nin en hayati meselesi olan terörle mücadelede hiçbir zaman bir dik duruş gösteremediler. Hep duruma göre vaziyet aldı, arkadan dolandılar. Kınama beyanlarını bile bir sonraki cümle ile yok etti, ne kadar vatan- millet düşmanı varsa hepsi için can simidi oldular. Özellikle ittifakların öne çıkması ve yerel seçimlerde HDP ile ortaklıkta kısmi sonuçlar elde etmeleri ile birlikte ölçü tamamen kaçtı. PKK ve FETÖ’ye sarıldı, milletten alamadıkları iktidarı bu terör örgütlerinde aradılar. Bu hazin durum Türkiye ile meselesi olan dışarıdaki düşmanlarımızın da işini kolaylaştırıp, onları ümitlendirdi ve heyecanlandırdı. Açık şekilde iş birliği yaptılar ve birbirlerini tamamlayarak yürümeye başladılar.

OPERASYONLAR DEVAM EDECEK

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
PKK'nın yedek oyuncuları 20 Şubat 2021 | 118 Okunma Boyun borcu 19 Şubat 2021 | 526 Okunma Kaybedecek zaman yok 18 Şubat 2021 | 560 Okunma Terör elebaşları mağaralarına gömülmeli 17 Şubat 2021 | 348 Okunma Bu hesap mutlaka sorulmalıdır 16 Şubat 2021 | 688 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar