Millet iradesi ve demokrasi bezirgânları

Yalanlarını, iftiralarını, karanlık bağlantılarını ve ihanetlerini demokrasi kılıfına sararak Türk milletine hazmettirmeye çalışıyorlar. Zillet ve yancıları demokrasiyi kendi güdük...

Yalanlarını, iftiralarını, karanlık bağlantılarını ve ihanetlerini demokrasi kılıfına sararak Türk milletine hazmettirmeye çalışıyorlar. Zillet ve yancıları demokrasiyi kendi güdük zihniyetlerinin tamamlayıcısı olarak görüyor ve tamamen bağlamından saptırarak kullanıyorlar. Gerçek anlamıyla demokrasi bunların ne aklına gelir, ne işine gelir. Bu kadar sarılmalarının sebebi, demokrasiyi Türkiye’yi düşkün gösterme gayretlerine malzeme yapıp sınırsız biçimde kullanabilmeleridir. Bir taraftan millet iradesini yok sayıp tanımadığınız gibi, her türlü hakareti de yağdıracaksınız, diğer taraftan da ahkâm kesip demokrasi dersi vereceksiniz. Sevsinler sizin demokrasinizi.

TÜRKİYE DÜŞMANLARINA ÜMİT VERİYORLAR

Zillete göre terör partisi HDP ile iş birliği yapmak, terörist Demirtaş’a sahip çıkmak, FETÖ’yü kollamak, korumak ve aklamaya uğraşmak demokrasidir ama milletin verdiği yetkiyi sonuna kadar kullanmak zalimliktir. Buyrun çıkın işin içinden çıkabilirseniz. Bu mantık, bu siyaset, bu anlayış ne acıdır ki sadece ve sadece Türkiye düşmanlarına hizmet ediyor, onların işini kolaylaştırıyor, onlara ümit ve heyecan veriyor. Çok şükür ki, Türkiye zillet güruhundan ibaret değil. Cumhur İttifakı gibi sağlam ve kararlı bir yapı, ülkesine de milletine de sahip çıkıyor. Türk milletinin hür iradesi ile işbaşına gelmiş bir Cumhurbaşkanı ve kurduğu hükümet var. Kurum ve kurallarımız işliyor. Yasama görevi yapan TBMM açık ve çalışıyor. Yargı kendi mecrasında yürüyor. Ancak zilletin bütün unsurlarını dinlerseniz, her şey kötü, her şey yanlış, bir tek bunlar doğru zannedersiniz. Ne hükümet görevini yapabiliyor, ne TBMM çalışıyor. Hele yargıya söylemedikleri laf, yapmadıkları yakıştırma kalmadı.

SİYASETİN GIDASI MİLLET İRADESİDİR

Siyasetin gıdası da, ürünü de millet iradesidir. Demokrasinin temeli bu iradeye saygı göstermek, kabul etmek ve sonuçlarına katlanmaktır. Zillet bunu ya öğrenecek, ya öğrenecek. Başka bir yol ve yöntem yok. Ne güvendikleri dış odaklar, ne iş birliği yaptıkları terör örgütleri, ne aradıkları karanlık, kriz ve kaos ortamı bu gerçeği değiştiremeyecektir. Bu gidiş gidiş değildir ve ne kendilerine, ne ülkeye, ne de bağlı oldukları mahfillere bir şey kazandıramaz. İsteseler de istemeseler de demokrasi işliyor. Bir hukuk devletiyiz ve bunun gerekleri yerine getiriliyor. Eksiklerimiz vardır ve bunlar da bir an önce tamamlanacaktır. Ümidimiz ve beklentimiz bu yöndedir. Terörle mücadelede elde ettiğimiz yüksek başarının, hukuk ve yargı ayağının da hızla işlemesi gerekiyor. Bu hem PKK terörü için geçerlidir ve özellikle siyasi ayağın bir daha açılmayacak şekilde ortadan kaldırılması şart olmuştur. Hem de FETÖ için geçerlidir ki, yargılamaların daha hızlı yapılması gereği orta yerde durmaktadır. FETÖ’cü hainler ve PKK’lı teröristlerin devam eden mahkemelerinin bir an önce karara bağlanması Türk milletinin ortak beklentisidir.

MAHKEMELER BİR AN ÖNCE SONUÇLANMALI

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bugünden koltuk derdine düştüler 12 Haziran 2021 | 536 Okunma Savaş mı açacaksınız? 11 Haziran 2021 | 570 Okunma İktidarı düşürmek için ülkeyi düşürmeye hazırlar 10 Haziran 2021 | 1.222 Okunma Anayasa Mahkemesinin namus borcu 09 Haziran 2021 | 415 Okunma İP'in başı, HDP'yi yan cebine koyuyor 08 Haziran 2021 | 660 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar