HDP’nin köleleri

FETÖ’ye yatırım yaptılar, boş çıktı. Gezi’de iktidar aradılar, tutmadı. Teröre sarıldılar, ellerinde kaldı. Felaketlere güvendiler, olmadı. Virüse ümit bağladılar, fos...

FETÖ’ye yatırım yaptılar, boş çıktı. Gezi’de iktidar aradılar, tutmadı. Teröre sarıldılar, ellerinde kaldı. Felaketlere güvendiler, olmadı. Virüse ümit bağladılar, fos çıktı. Sokakları karıştırmak istediler, geri tepti. Ne kadar Türk ve Türkiye düşmanı varsa alayı ile iş birliği yapıp kucak açtılar, hayal kırıklığına uğradılar. Türk milletinden başka her yerde iktidar arıyor, her yere sarılıyorlar, fakat bir türlü bir ümit ışığı bulamıyorlar.

CHP’NİN TELAŞI

Terör partisi HDP’nin kölesi olmuş durumdalar. Kandil katilleri, hapishaneyi boylayan eş başkanları, Meclisteki kravatlı teröristler bile HDP’ye bu kadar sahip çıkıp, bu kadar savunamıyor. Kapatma davası HDP’ye açıldı ama büyük telaş CHP’de başladı. İP’in de onlardan geri kalır tarafı yok. Baş başa vermişler ne yapacaklarını, bu terör odağını nasıl kurtaracaklarını düşünüyorlar. HDP’nin CHP’ye ilhakı bile söz konusu ve emin olun, böyle bir şey asla sürpriz olmayacaktır. Hatta ortak bir isim bulmaları bile muhtemeldir. Bu duruma en çok sevinen de elbette resmi ittifakı CHP ile yaptığını söyleyip milletin aklıyla alay eden İP olacaktır.

ARSIZ BİÇİMDE SALDIRIYORLAR

Bütün bu kiri, bu ayıbı, bu ihaneti Türk milletine izah edebilmeleri mümkün değil ama yapabilecekleri bir şey de yok. Kızgın, ölçüsüz, arsız, fütursuz biçimde Cumhur İttifakı’na saldırıyor, gerginlikte, kavgada, krizde şanslarını deniyorlar. Feda edemeyecekleri hiçbir şey, hiçbir değer yok. Yalan söylemeleri, iftira atmaları yetmiyormuş gibi şimdi de hakarete yöneldiler. Kemal Kılıçdaroğlu’nun her konuşması, İP Başkanı’nın her açıklaması akıl tutulmasının, yerlerde sürünen seviyesinin ibret veren bir örneğini oluştururken, kızgınlıklarının ve çaresizliklerinin de bir tezahürü oluyor. Düşünün ki, Kılıçdaroğlu milliyetçilik dersi vermeye bile kalkışıyor, hem de MHP’ye. Kelimenin tam anlamıyla sözün bittiği yer. Uzun yıllardır siyaset takip ediyorum, bir parti genel başkanının bu kadar savrulduğunu, bu kadar kendini kaybettiğini ve bu şekilde alay konusu olduğunu görmedim ve duymadım. Birbirlerini tamamladıkları için İP’in başı da ondan aşağı kalmıyor ve birinin bıraktığı yerden diğeri devam ediyor.

SÖYLÜYORSUNUZ ANLAMIYORLAR

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Edepsizlik Türk Milletine yapıldı 10 Nisan 2021 | 608 Okunma Hikâye olan CHP'dir 09 Nisan 2021 | 544 Okunma Yine sukutuhayale uğradılar 08 Nisan 2021 | 541 Okunma Bal gibi darbe çağrısı 07 Nisan 2021 | 432 Okunma Paşa paşa hesap vereceksiniz 06 Nisan 2021 | 937 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar