Erken seçim de, parlamenter sistem de yok

Hiç uzatmadan ve kesin olarak söyleyelim. Yeni sisteme göre erken seçime gitmek için Cumhurbaşkanı’nın kararı veya Meclisin beşte üç çoğunluğu gerekiyor.

Gırtlağına kadar kadar zillete gömülmüş olanlar, bu milletin faydasına olacak istisna cinsinden de olsa tek bir şey üretemedikleri gibi, bir de sorun çıkarıyor, gereksiz tartışmalarla zaman kaybettiriyorlar. “Erken seçim ve Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” diye bir ezberleri var. Ne dinleyenleri var, ne ciddiye alan bulunuyor ama onlar yine de her ağızlarını açışlarında aynı şeyi tekrarlıyorlar. Daha da trajikomik olanı, konuşacak, tartışacak başka hiçbir şey kalmamış gibi, özellikle haber kanallarının da bu konuları neredeyse her gün gündemde tutmalarıdır. Saatler süren programlar yapıyorlar, sonunda bir cevizin kabuğunu dolduracak şey ortaya çıkmıyor. “Neden erken seçim olsun?” sorusunun cevabı, bu beyefendilerin keyfi böyle istediği içinden ileri gitmiyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kadına şiddet bir beka sorunudur 08 Mart 2021 | 431 Okunma Bu hainler olmasaydı bu kaza da olmazdı 06 Mart 2021 | 901 Okunma HDP'nin mini ortağı kıvranıyor 05 Mart 2021 | 572 Okunma Haysiyeti bıraktılar, hıyaneti seçtiler 04 Mart 2021 | 543 Okunma Diyorlar ki, HDP şu kadar oy aldı! 03 Mart 2021 | 528 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar