Bu hesap mutlaka sorulmalıdır

Yaşadığımız son kahpelik, bir defa daha Türk’ün Türk’ten başka dostu olmadığını, güçlü, kararlı, iddialı olmak ve bağımsız hareket etmekten başka bir...

Yaşadığımız son kahpelik, bir defa daha Türk’ün Türk’ten başka dostu olmadığını, güçlü, kararlı, iddialı olmak ve bağımsız hareket etmekten başka bir çıkış yolumuzun bulunmadığını bize gösterdi. Ne yapacaksak, kendimiz, kendi imkanlarımızla, gücümüzle, kararımızla yapacağız. Bunun başka bir yolu yok. Kaybedecek zamanımız da kalmadı.

EN SERT TEDİRİ ALIYOR VE UYGULUYORLAR

Avrupa’da en küçük bir terör olayında ortalık ayağa kalkıyor. Sanki dünyanın sonu gelmiş gibi, kınamalar, lanetlemeler, toplantılar yapılıyor. Anında biraraya geliyor, ortak kararlara imza atıyorlar. Bu da yetmiyor, hiç vakit kaybetmeden kanunlarını, kararlarını, tavırlarını değiştiriyor, en sert tedbirleri alıyor ve uygulamaya koyuyorlar. Bunları yaparken, ne demokrasi aklarına geliyor, ne insan haklarını hatırlıyorlar. Onlarca örneğini sayabilirim. Fransa’da, İngiltere’de DEAŞ terörü karşısında yapılanlara bütün dünya şahittir. Anında polise sorgusuz sualsiz silah kullanma yetkisi verdiler. Polis, sırf tipi Ortadoğu ülkesi vatandaşına benziyor diye, Metro çıkışında bir adamı alnından vurdu. Vurulan adamın suçsuz günahsız bir Brezilya vatandaşı olduğu ortaya çıktı. Ertesi günü yapılan açıklamada, bir daha benzer şeyin olmayacağını garanti edemeyeceklerini söylediler.

BİZZAT KURUP SAHAYA SÜRÜYORLAR

ABD 11 Eylül olaylarından sonra bütün Ortadoğu’yu kan gölüne çevirdi. Bu bahane ile ülkeler yıkıldı, tamamı Müslüman milyonlarca insanın kanı aktı. Terör kendilerine yönelince tek çıkış yolu, öldürmek ve yok etmek oluyor. Ancak, başkaları olunca teröristlere başka sıfatlar yakıştırılıyor, yardım ediliyor, silah veriliyor ve azdırılıyor. Bizzat kurup sahaya sürdükleri terör örgütleri var. PKK terör örgütü tam da bunun örneğidir. FETÖ başka bir örnekti. Diğer marjinal sol bölücü örgütler de buna dahildir. Hatta DEAŞ’ın bile kontrollü bir istihbarat yapılanması olduğunu artık bütün dünya görmüş ve anlamıştır. Şu anda bu terör örgütlerinin tamamı Avrupa ülkeleri ve ABD’de üstleniyor, korunuyor, faaliyet gösteriyor, ama sadece bize saldırıyor. Bırakın terör örgütlerini, kendisi bizzat terörist olan ülkeler var. İsrail açık bir terör devletidir. Ne kural tanır, ne kaide bilir. ABD’nin de İsrail’den aşağı kalır tarafı yoktur, zaten birbirlerinin tamamlayarak gidiyorlar.

SİYASET YAPMALARINA DA İZİN VERİLMEZ

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Zilletin fezleke sınavı 26 Şubat 2021 | 525 Okunma Bunlar Türkiye'nin partileri mi? 25 Şubat 2021 | 689 Okunma Onlar bizim her şeyimiz 24 Şubat 2021 | 265 Okunma Bizi hedef yapan, hedefimiz olur 23 Şubat 2021 | 478 Okunma Kandilli katillerin kravatlı köleleri 22 Şubat 2021 | 544 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar