Boyun borcu

Kovid-19 salgınını defetmek için olağanüstü bir çaba gösteriyoruz. Biz çok pahalıya mal olsa da tedbirleri elden bırakmıyoruz ve bir süre daha böyle gideceği anlaşılıyor. İllerdeki vaka...

Kovid-19 salgınını defetmek için olağanüstü bir çaba gösteriyoruz. Biz çok pahalıya mal olsa da tedbirleri elden bırakmıyoruz ve bir süre daha böyle gideceği anlaşılıyor. İllerdeki vaka sayıları dikkate alınarak kademeli bir sisteme geçileceği açıklandı. Diğer taraftan aşılamayı hızlı bir şekilde yürütüyoruz ve bu konuda dünyada en iyi, en ileri ülkeler arasındayız. Bütün işaretler önümüzdeki 1-2 ay içinde çok daha iyi noktalarda olacağımızı gösteriyor.

BATI’NIN ÇİRKEFLİĞİ

Gara’daki kalleşlikle beraber terörle mücadele yeniden her şeyin önüne geçti. Bu durum elbette tesadüf değil. Türkiye’nin yürüyüşünü yavaşlatmak, hedeflerinden uzaklaştırmak için her yolu deniyorlar. Terör en çok kullandıkları, en fazla sonuç aldıkları ve ülkemizi en uzun süre meşgul edip zarar verdikleri aparattır. Hiçbir şekilde bu kanlı katilleri kullanmaktan geri durmayacaklarını söz ve davranışları ile gösteriyorlar. ABD’nin Gara katliamı karşısındaki çirkefliği esef vericidir. Avrupa ülkeleri sessizdir ve gözlerini kapatarak sanki böyle bir kahpelik hiç yaşanmamış gibi davranıyorlar. Daha önce yazdım, bu yaşadıklarımızın yüzde biri herhangi bir Avrupa ülkesi veya ABD’de yaşansaydı dünyayı ayağa kaldırır, ortalığı kan gölüne çevirirlerdi.

BAŞARDIKLARIMIZ BAŞARACAKLARIMIZA TEMİNAT

Gelişmeler, Batı ülkelerinin terörde bazı taktik değişikliklere gidebileceğini, asla bu kanlı yolu kullanmaktan vazgeçmeyeceklerini gösteriyor. PKK ile PYD-YPG’yi sanki farklı şeylermiş gibi gösterme gayreti yeni bir kanlı tuzaktır. Türkiye elbette bu tuzağa düşmemektedir ve PKK’yı PYD’den asla ayırmamakta ve aynı muameleyi yapmaktadır. Ne yaptığımızı, ne yapacağımızı çok iyi biliyoruz. Terörü bugün can çekişecek hâle getirebildiysek, bunu kimin ne dediğine bakmadan yaptığımız kararlı mücadele ile başardık. Suriye ve Irak’ın kuzeyinde yaptığımız harekâtlar bir dönüm noktası olmuştur. Ancak bunun yetmeyeceğini o zaman da söyledik, şimdi de söylüyoruz. İçeride veya dışarıda terör neredeyse, terörist hangi ine giriyorsa gitmek, bulmak ve yok etmek hem hakkımız, hem de görevimizdir. Başardıklarımız başaracaklarımıza teminattır.

BULUNDUKLARI YERDE İMHA EDİLMELİ

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Boyun borcu 19 Şubat 2021 | 361 Okunma Kaybedecek zaman yok 18 Şubat 2021 | 559 Okunma Terör elebaşları mağaralarına gömülmeli 17 Şubat 2021 | 348 Okunma Bu hesap mutlaka sorulmalıdır 16 Şubat 2021 | 688 Okunma HDP ile işbirliği suç ortaklığıdır 15 Şubat 2021 | 471 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar