Boşuna zembille indirmemişler

CHP’li belediyelerin Türk milletinin derdine, görev yaptıkları şehirlerde yaşayan vatandaşlarımızın günlük sıkıntılarına derman olacak bir tek icraatlarını göremedik ve duymadık ama buna...

CHP’li belediyelerin Türk milletinin derdine, görev yaptıkları şehirlerde yaşayan vatandaşlarımızın günlük sıkıntılarına derman olacak bir tek icraatlarını göremedik ve duymadık ama buna rağmen hiç gündemden düşmüyorlar. Özellikle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu iş yapmakta değil ama gündemde kalmakta çok başarılı. Tatillerden arta kalan zamanını polemiklerle, o da yetmezse mağduru oynayarak geçiriyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı sorarsanız, ondan geri kalmıyor. Yaşadığı büyük siyasi savrulma çok hoşuna gitmiş olacak ki, şimdi de HDP’nin himmetiyle Cumhurbaşkanı adayı olma hayalleri kuruyor. Adana, Mersin, Antalya, İzmir gibi yerlerde de durum farklı değil. Bırakın bir şey yapmalarını, bu kentlerin herhangi bir sorununu çözmeyi, devraldıklarını daha koruyamayacakları ve büyük bir yıkıma doğru gidildiğini artık herkes görüyor ve söylüyor.

BİR TEK BAŞARILI İCRAAT YOK

Bu hâlleriyle çok başarılı olduklarını, yapılan kamuoyu yoklamalarında seçildikleri oylardan daha yüksek oranlara ulaştıklarını söylemeleri, pişkinliğin ve bu milletin aklıyla alay etmenin nerelere kadar ulaşabileceğinin vahim bir göstergesi olmaktan daha ileri gitmiyor. 2 yıl az bir zaman değil. Kaldı ki, belediye başkanları için de, iktidarlar için de en iddialı, en hızlı, en verimli oldukları, en etkili sonuçları aldıkları dönem ilk 3-6 ay arasıdır. Hadi birisi çıksın, bu saydığımız şehirlerdeki 2 yıllık icraata bir tek eser, bir tek çözüm, milletin derdine derman olmuş bir tek örnek göstersin. Mumla arasanız bulamazsınız. Süt dağıttıklarını, toplu ulaşım kartı verdiklerini, yardım yaptıklarını, çöp topladıklarını söyleyerek icraatlarını anlatmaya çalışıyorlar. Bunlar belediyeciliğin olmazsa olmazları. Kaldı ki, mesela çöp toplama işini bile ne kadar yapabildikleri tartışılır.

PROJE OLMAK BÖYLE BİR ŞEY

İstanbul için ayrı bir paragraf açmak gerekiyor. Zira, Ekrem İmamoğlu hakikaten eşine rastlanmamış bir profil oluşturuyor. Siyasete zembille inmesi boşuna değilmiş. Projelendirilmesi de öyle sıradan bir durum gibi görünmüyor. Daha şimdiden İstanbul’un gördüğü ve belki de göreceği en silik, en çapsız, en başarısız başkanı olmayı garantilemiştir ama buna rağmen ne manşetlerden iniyor, ne gündemden düşüyor. İstisnasız her akşam haber kanallarının ana konusunu teşkil ediyor ama ortada dişe dokunur, ciddiye alınır, üzerinde durmaya değer bir şey yok. Kim neyi, niye konuştuğunu dahi bilmiyor. Bir gün Cumhurbaşkanı adayı olarak, ertesi gün HDP ile kurduğu kirli kumpasa sahip çıkıp daha da ileri götürme gayretiyle, bir sonraki gün zillet ittifakı içindeki yeri ve etkisi ile tartışılıyor. Tartışılmayan, konuşulmayan, ilgi ve irtibat kurulmayan tek yer asıl işi, yani İstanbul.

ŞİMDİ DE MAĞDURU OYNUYOR

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İzmir'de terör odağı partiye malzeme verildi 21 Haziran 2021 | 120 Okunma İhanetin yeni provası 19 Haziran 2021 | 2.851 Okunma NATO kafalar bunu artık anlamalı 18 Haziran 2021 | 300 Okunma Yetkiyi millet verdi, siz neyin telaşındasınız? 17 Haziran 2021 | 3.476 Okunma NATO 15 Temmuz’da neredeydi? 16 Haziran 2021 | 438 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar