Alkolü stokladılar ama ekmek bulamıyorlar!

Ülke gerçeklerinden kopup savrulan, vatan millet düşmanlarının peşine takılıp Türk milletinin değerlerinden uzaklaşan zillet güruhunun trajikomik hâlini kapanma kararı ile birlikte ibret verecek biçimde bir defa...

Ülke gerçeklerinden kopup savrulan, vatan millet düşmanlarının peşine takılıp Türk milletinin değerlerinden uzaklaşan zillet güruhunun trajikomik hâlini kapanma kararı ile birlikte ibret verecek biçimde bir defa daha gördük. Aylardır kapanma kararı alınması gerektiğini uzun uzun anlatıyorlardı. Böyle bir uygulamanın başlaması üzerine de akla ziyan şeylerle hücuma geçtiler ve özellikle bir zihin bulanıklığı oluşturabilmek için her şeyi yapıyorlar.

HER ŞEYİ HÂLLETİLER ALKOL KALDI

Dünyanın hiçbir yerinde herkesi eve kapatmak ve bütün hayatı durdurmak gibi bir uygulama yaşanmadı. Virüsün yayılmasına ortam oluşturan bazı alanlarda sıkı bir kapanma kaçınılmaz hâle gelirken, devam eden hayatın gereği olarak çarkların her şart altında dönmesi mecburiyeti, doğal olarak birtakım muafiyetler gerektiriyor. Zillet güruhu tutarsız ve uçuk siyasetlerinin girdabında kıvranırken, bu gerçeklere karşı insanın akılının sınırlarını zorlayan eleştirilerde bulunuyorlar. Her şeyi hâlletti, her meseleye açıklık getirdiler, sıra alkole geldi. Kapanma kararı ile birlikte alkol yasağı getirilmişmiş, bu yaşam tarzına müdahaleymiş ve hiçbir şekilde kabul edilemezmiş. Bu kadarla da kalmıyor ve tam da kendilerine ve güdük zihniyetlerine yakışacak şekilde alkolün karşısına hemen camiyi koyuyorlar. Camiler neden açıkmış? Şartların gereği olarak vatandaşlarımızın karşılaşabilecekleri sorunlar üzerinden istismar ve kışkırtma çabalarından da vazgeçmiyorlar.

MEZELER DE HAZIR AMA EKMEK YOK!

Alkol yasağı konusunda bir kafa karışıklığı yaşandığı anlaşılıyor ama bunun hiçbir önemi yok. Dünyanın birçok yerinde salgınla mücadele sırasında alınan kararlara bağlı olarak alkol sınırlaması ve hatta yasağı da getirildi. Bütün bunları bir kenara bırakarak soruyorum: Şu anda Türkiye’nin meselesi alkollü içkilerin satılıp satılmaması mıdır? Buradan nereye varılacak ve nasıl bir sonuç çıkarılacak? Tamamen salgını kontrol altına alma gayretine bağlı olarak, 2 hafta alkollü içki satılmaması nasıl bir sorun oluşturacak da, böyle bir gürültü koparılıyor. Hepsini bir kenara bıraktık, böyle bir kararın alınabileceğinin duyulması üzerine, isteyen herkesin zaten yeteri kadar, hatta yeterinden de fazla stok yaptığını hem satış rakamları, hem de kullanıcılar söylüyor. Kimse de bunlara niye bu kadar içki aldınız diye sormuyor ve sormayacak. Ancak şu işe bakın ki, alkollü içkiyi en stoklayanlar, salgının ortaya çıkardığı sorunları da en çok istismar edenleri oluşturuyor. Söylediklerine, yazdıklarına, paylaştıklarına bakılırsa, stokları tamamladılar hatta mezeleri de hazırladılar ama yiyecek ekmek bulamıyorlar! Türk milletinin de bunlara inanmasını, ciddiye almasını, hak vermesini bekliyorlar. Tabii içki sofralarında bu mübarek ayda camilerin açık kalmasını sorgulayıp, buradan hücuma geçmeyi de ihmal etmiyorlar.

SİYASETLERİ ZAVALLI

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Milli irade, CHP için yok hükmündedir 08 Mayıs 2021 | 531 Okunma Nasıl bir anayasa? 07 Mayıs 2021 | 617 Okunma Boşuna zembille indirmemişler 06 Mayıs 2021 | 691 Okunma Yeni anayasa için tarihi fırsat 05 Mayıs 2021 | 567 Okunma Sen Halk TV mi izledin? 04 Mayıs 2021 | 618 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar