6 ay suflesini "Yurtta Sulh" diyenler mi verdi?

Tarihimizin coğrafyaya dar geldiğini, karşımıza çıkan her meselede iliklerimize kadar yaşayarak görüyoruz. Suriye ve Irak’taki belirsizlikler, Balkanlar’daki kaynamalar en fazla bizi etkiliyor, bizi ilgilendiriyor. Kafkaslar’da...

Tarihimizin coğrafyaya dar geldiğini, karşımıza çıkan her meselede iliklerimize kadar yaşayarak görüyoruz. Suriye ve Irak’taki belirsizlikler, Balkanlar’daki kaynamalar en fazla bizi etkiliyor, bizi ilgilendiriyor. Kafkaslar’da bir rüzgâr esecek olsa, bize fırtına olarak yansıyor. Türk ve İslam düşmanlığı bilinçli, sistemli ve devamlı şekilde yükseltiliyor. Türkiye, özellikle hedeftedir. Yaşadığımız zorlu bir coğrafyada bin yıldır ağır bedeller ödeyerek varlığımızı sürdürüyoruz ve bu durum tarihin her döneminde hiç değişmeden devam ediyor.

BÜYÜK RESİM İYİ GÖRÜLMELİ

Her zaman uyanık, her zaman dikkatli, her zaman hazırlıklı, her zaman tetikte olmak zorundayız. Büyük resmi görmek, tedbirlerimizi ona göre almak asla ihmal edemeyeceğimiz tarihi sorumluluğun gereğidir. Bu durum bölünmez bütünlükten yana olan herkese, özellikle de ülkeyi yönetme iddiasında olan siyasi partilere ağır görevler yüklüyor. Tutarlı olmak, akıl ve ahlak ölçüleriyle hareket etmek, ülke ve dünya gerçeklerine göre siyaset üretmek, Türk milletine güvenmek ve inanmak esastır ve bunun dışına çıkanlar ağır vebal altında kalırlar. Türkiye’mizin üzerinde akla ziyan gerekçelerle baskı kuranlara, hedef ülke yapmaya uğraşanlara, açık veya kapalı tehditte bulunanlara, karanlık emellerini hayata geçirmek için fırsat kollayanlara ne taviz verilebilir, ne de görmezden gelinebilir.

NELER YAPMADILAR Kİ?

Yaptığımız değerlendirmeye akıl ve izan sahibi, vatan ve millet sevdalısı hiç kimse itiraz edemeyecektir. Zaten her şey açık, net ve belgelidir. Dünyada içeriden bu kadar çok karıştırılan, dışarıdan bu kadar ağır tehditler alan ülke sayısı çok azdır. Neler yapmadılar ki? Ne zaman bir milli duruş ortaya koysak, hak ve menfaatlerimizin gereğini yapsak, mutlaka karşımıza dikiliyor, alayı bir araya gelerek karşı cephe oluşturup tehditler savuruyorlar. Darbelerden ambargolara kadar ellerinden geleni arkalarına bırakmıyor, aramıza yerleştirdikleri hainleri kullanarak içeriden vurmak için her fırsatı değerlendiriyorlar. FETÖ kalleşliğinin dünya tarihinde bir başka örneğini daha bulmak neredeyse imkânsızdır.

KARANLIKTA İKTİDAR ARIYORLAR

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bugünden koltuk derdine düştüler 12 Haziran 2021 | 532 Okunma Savaş mı açacaksınız? 11 Haziran 2021 | 570 Okunma İktidarı düşürmek için ülkeyi düşürmeye hazırlar 10 Haziran 2021 | 1.113 Okunma Anayasa Mahkemesinin namus borcu 09 Haziran 2021 | 415 Okunma İP'in başı, HDP'yi yan cebine koyuyor 08 Haziran 2021 | 660 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar