19 Mayıs ve Türk’ün kudreti

Türk tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919’un üzerinden tam bir asır geçti...

Samsun’da yakılan istiklal meşalesi, Amasya, Sivas ve Erzurum’dan geçerek tüm vatan sathına aydınlatmış, zor, meşakkatli ve uzun bir mücadeleden sonra bugün sahibi olduğumuz Türkiye Cumhuriyeti Devleti, dünyanın medeni devletleri arasındaki yerini almıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türk milletinin yeniden silkinişi ve ayağa kalkışı için Samsun’dan yakılan kutlu meşale ebediyen sönmeyecek, dünya durdukça yolumuzu ve ufkumuzu aydınlatacaktır.

19 MAYIS RUHU

Milli bayramlarımız, heyecanımızın, coşkumuzun, ümitlerimin tazelendiği, tarihle, şanlı geçmişimizle bir defa daha onur duyduğumuz müstesna günlerdir. Samsun’da ve güzel yurdumuzun her tarafında çok anlamlı, çok heyecanlı toplantılar ve etkinlikler yapıldı. Tarihimizle, vatanımızla, atalarımızla, kahramanlarımızla, şehitlerimizle ve büyük Türk milletiyle bir defa daha gurur ve onur duyduk. Bin yıldır bu coğrafyada devletimiz var. Bu mübarek topraklarda Türk milleti kimliği, Türk Devleti bayrağı ile yaşamanın her zaman ağır bedeli olmuştur. Bu bedeli dün ödedik, bugün de ödüyoruz. İlelebet bu toprakların sahibi olmak, bağımsız ve hür yaşamamak için, her zaman bu bedeli ödemeye hazır olmamız gerektiğini de biliyoruz. Etrafımız yine amansız şekilde kuşatılmış, varlığımıza yine göz dikilmiş durumdadır. Şeytani planlar yapılıyor, içimizdeki hainler organize edilip üzerimize salınıyor. Her zaman uyanık, her zaman dikkatli, her zaman cesur ve atak olmak zorundayız. 19 Mayıs ruhu hiçbir zaman eksilmemeli, tarihimizden ders alıp ileriye umut ve güvenle bakmalıyız.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Güdük zihniyetin yeni tezahürü 28 Haziran 2019 | 2.343 Okunma Aldınız mı dersiniz? 27 Haziran 2019 | 2.395 Okunma Meğer ne kadar hazım sıkıntısı çeken varmış 25 Haziran 2019 | 2.885 Okunma Artık icraat zamanı 24 Haziran 2019 | 2.694 Okunma Kandil’in yancıları kime ne anlatıyor 22 Haziran 2019 | 2.295 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar