Yanlış bir tweet ile yön değiştiren siyaset ve hukuk

Anayasa Mahkemesi üyesi Engin Bey’i tanımam. Zaten orada kimler var say deseniz, başkanın adını çıkarabilirim. Engin Bey, yine bir Anayasa Mahkemesi kararı üzerine İçişleri Bakanı Soylu ile aralarında geçen bisiklet mavrası üzerine dikkatimi çekti.

Anayasa Mahkemesi üyesi Engin Bey’i tanımam. Zaten orada kimler var say deseniz, başkanın adını çıkarabilirim. Engin Bey, yine bir Anayasa Mahkemesi kararı üzerine İçişleri Bakanı Soylu ile aralarında geçen bisiklet mavrası üzerine dikkatimi çekti. 

Biliyorsunuz, Anayasa Mahkemesi karayollarında gösteri - yürüyüş yapmanın yasaklanmasının, anayasaya temel hak ve özgürlüklere aykırı olduğunu açıklamış ve Soylu da “Korumalarınız olmadan bisikletle işinize gidin bakalım” demiş, Engin Bey bisikletini göstermişti.

Soylu ki ülkenin, yolların, canların güvenliğinden sorumlu bir No’lu adam. Güvenliği yasaklamalarla sağlama meraklısı. Aslında iktidarın, gösteri hak arama falan yapılmasın, yapılırsa engellensin temel politikasının uygulayıcısı. 

Engin Bey o zaman dikkatimi çekmişti, bir espri kategorisinde olmasına rağmen ve “ne gerek var polemik açmaya” demiştim. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Uygarlığı, özgür bireyler ve ortam yaratır 26 Ekim 2020 | 196 Okunma RTE’nin topyekûn ‘sesi ve nefesi’ olmak ne ki? 25 Ekim 2020 | 506 Okunma Ümit Özdağ, MHP liderliğine oynuyor... 22 Ekim 2020 | 1.116 Okunma Cumhurbaşkanı ne demek istedi? Bilim, eğitim ve kültür üzerine... 20 Ekim 2020 | 594 Okunma İktidar odağı olamazsan, kazanamazsın; belediyeler öz güçler 19 Ekim 2020 | 770 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar