Tam iflas hali, deri değişimini gerekli kıldı

Maliyeti ülkeye çok pahalıya patlayan RTE - Saray politikası iflas etti. Bu iflası salt ekonomi politikaları olarak nitelendirmeyin.

Maliyeti ülkeye çok pahalıya patlayan RTE - Saray politikası iflas etti. Bu iflası salt ekonomi politikaları olarak nitelendirmeyin. Türkiye gibi ekonomisi dışarıdan döviz, hammadde, yüksek teknoloji transferine bağımlı, dahası tekstil sanayi bile dış girdiler olmazsa bugünkü konumunda üretemeyecek bir ekonomik yapıya sahip ülkelerin zorlukları, Erdoğan gibi otoriter - dediğim dedik liderlerin yönetiminde daha da zordur. 

Çünkü yargı bağımlılığı, demokratik hak ve özgürlüklerin keyfi baskılanması, insanların haksız hukuksuz yere içeri tıkılması, medyanın tam yağmalanması, devletin tüm olanaklarının otoriterin ideolojisi, partisi lehine kullanılması, tüm yönetime eşlik eder.

Tam iflas anı

Sadece bu kadar değil, dış konular da İslamist - milliyetçi heyecanlar için kullanılır. Herkese meydan okunur.

Sonuç, ekonomik temelli görünse bile, çok yönlü tam iktidar iflasıdır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
150 aşı gündemde: Bilim 2 yıl içinde korona belasından insanlığı kurtarır 24 Kasım 2020 | 0 Okunma RTE Bahçeli’yi harcar, Bahçeli de RTE’yi; zamanı var... 23 Kasım 2020 | 0 Okunma Saray, MHP ile yol ayrımında (mı?) 22 Kasım 2020 | 0 Okunma ‘Devlet benim’, ‘belediyeler de benim, başka yönetim olamaz...’ 19 Kasım 2020 | 0 Okunma Dakika bir gol bir-iki 17 Kasım 2020 | 0 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar