Söylenmeyen sözler üzerinden boşa kopan kıyamet

Kıyamet niye demedin üzerinden kopuyor. Engizisyon gibi. Devrimci Uluç Gürkan zaman geçtikçe tutuculaştı mı ne, “CHP’de işi bile olamaz” demez mi. Hayır, Gürkan’a değer veririm.

Yeniden merhaba ile başlayayım. CHP içinde ve dışında Canan Kaftancıoğlu üzerinden kopan kıyametin bu kadar uzun süreceğini sanmadım. Bir kez daha değinmeden olmaz. Biz öyleyiz, birbirimizi, 

1. İktidar cenahı, vay CHP Atatürkçü olmaktan uzaklaşıyor haberleri, yorumları, üretilmiş yazıları ve propagandasıyla CHP içinde bölünmeyi körükledi. 

2. Artık “ben parti kurayım mı..” diye mitinglerinde sormaya başlayan (bakınız, önceki son yazım: İnce ancak parti kurabilir..) ve CHP’den kendini dışlayan Muharrem Bey de “CHP’de Atatürkçülere yer yok” politikasıyla bu cephenin bir parçası olmuştu ve iktidar cenahınca pek beğenilmişti..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ümit Özdağ, MHP liderliğine oynuyor... 22 Ekim 2020 | 1.103 Okunma Cumhurbaşkanı ne demek istedi? Bilim, eğitim ve kültür üzerine... 20 Ekim 2020 | 594 Okunma İktidar odağı olamazsan, kazanamazsın; belediyeler öz güçler 19 Ekim 2020 | 769 Okunma İktidar kendi kendine yıkılıp çöker mi? 18 Ekim 2020 | 1.442 Okunma Yanlış bir tweet ile yön değiştiren siyaset ve hukuk 15 Ekim 2020 | 907 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar