‘Sarı öküz’ ulusun yapma iradesinin adıdır, bunu vermeyecektiniz

“Yapma, başarma iradesi” her şeyin üzerinde gelir...

Mesela Devrim arabası böyle bir iradenin başarısıydı, ama gazetelerin benzini unutmuşlar gibi aptalca yayınları ve alayları ile o zamanki İhtilalin başı ve Devrim’in üretilmesini isteyen Gürsel’in fikrin altında durmaması, olayı sonlandırdı.
Eeee, baştaki kişinin ne kadar önemli olduğunu anlatan iyi bir örnektir, her ne kadar olumsuz olsa da. Gürsel, Milli Kurtuluş’ın başında olsaydı, mesela!.. Kurtuluş ve Kuruluş iradesi en yüksek düzeyde Atatürk’te vardı ve o başardı! Hayatı boyunca özel bir insan olduğunu görüyoruz. Çok özel! Atatürk’e ve Cumhuriyete saldıranların tarihin fosseptiğinden arada sırada canlılık işaretleri vermeleri, bu milletin özüne, kuruluşuna daha çok geri dönmesine ve sarılmasına vesile oluyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Suskun fayın patlaması, bu KAF ve DAF nereden çıktı? 26 Ocak 2020 | 126 Okunma Yeni bir kutuplaşma büyüyor: Fakir - zengin 23 Ocak 2020 | 2.649 Okunma Bütün Trakya’yı alın, aman yabancıya gitmesin!  Kanal ve savaş gemilerine Karadeniz özgürlüğü 21 Ocak 2020 | 2.561 Okunma Cumhurbaşkanı kendini İstanbul’un da başkanı sanıyor 20 Ocak 2020 | 2.903 Okunma CHP iktidar söyleminde... Eğitim tepeden tırnağa değişecek 19 Ocak 2020 | 211 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar