‘Sarı öküz’ ulusun yapma iradesinin adıdır, bunu vermeyecektiniz

“Yapma, başarma iradesi” her şeyin üzerinde gelir...

Mesela Devrim arabası böyle bir iradenin başarısıydı, ama gazetelerin benzini unutmuşlar gibi aptalca yayınları ve alayları ile o zamanki İhtilalin başı ve Devrim’in üretilmesini isteyen Gürsel’in fikrin altında durmaması, olayı sonlandırdı.
Eeee, baştaki kişinin ne kadar önemli olduğunu anlatan iyi bir örnektir, her ne kadar olumsuz olsa da. Gürsel, Milli Kurtuluş’ın başında olsaydı, mesela!.. Kurtuluş ve Kuruluş iradesi en yüksek düzeyde Atatürk’te vardı ve o başardı! Hayatı boyunca özel bir insan olduğunu görüyoruz. Çok özel! Atatürk’e ve Cumhuriyete saldıranların tarihin fosseptiğinden arada sırada canlılık işaretleri vermeleri, bu milletin özüne, kuruluşuna daha çok geri dönmesine ve sarılmasına vesile oluyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yeni ve gelecekle, eski ve geçmiş çarpıştı.. 25 Haziran 2019 | 149 Okunma RTE iktidarda kalır mı, erken seçim olur mu, yeni parti gündemde 24 Haziran 2019 | 1.747 Okunma Demokrasiyi ve emeği yerelde inşa etme dönemi başlıyor 23 Haziran 2019 | 74 Okunma Doğu Akdeniz’de başka bir kapan içindeyiz 20 Haziran 2019 | 348 Okunma Türkiye tecritten çıkabilir mi? Hoşa gitmeyecek öneriler 18 Haziran 2019 | 208 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar