RTE İÜ Rektörü’nü görevden alacak, veya..

Kaç gram artış yapacaksınız demokraside, hukukta, adalette, özgürlüklerde? RTE, eminim İstanbul Üniversitesi Rektörü’nü görevden almaya hazırlanıyor. Bugün yarın rektöre, tıpkı...

Kaç gram artış yapacaksınız demokraside, hukukta, adalette, özgürlüklerde? RTE, eminim İstanbul Üniversitesi Rektörü’nü görevden almaya hazırlanıyor. Bugün yarın rektöre, tıpkı belediye başkanlarına olduğu gibi, birer mesaj gider koltuğu boşaltması için; dahası Cumhurbaşkanı bizzat, bu ne kepazelik, o koltukta nasıl oturabilirsin, diyecektir.
Artık bu kadar kör kör parmağım gözüne böyle bir rezalete yol açabilir mi bir rektör?
Hayır RTE buna izin veremez ve göz yumamaz. Mutlaka kulağından tutup bir kenara koyacaktır!
Neden böyle diyorum? Daha önceki gün açıkladığı manifestosunda ve seçim bildirgesinde, bu ülkeye daha fazla demokrasi, daha fazla hukuk, daha fazla özgürlük vaat eden bizzat Cumhurbaşkanı değil miydi?
Şimdi aynı Cumhurbaşkanı bizzat o koltuğa oturttuğu, üniversitenin seçmediği bir rektörün kalkıp da cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin tıp fakültesine sokulmaması için dekana talimat vermesine, üstelik YÖK’ün de alet edilerek tüm yardımcılarıyla birlikte görevden alınmasına nasıl göz yumar?
İÜ Rektörü, Cumhurbaşkanı’na YÖK ile birlikte kumpas mı kurdu yoksa? ‘Sen hangi dünyada yaşıyorsun?’
Evet eminim okurken böyle diyorsunuzdur bana.
Üstelik izah da ediyorsunuzdur: İÜ’nün seçtiği rektörü atamayıp siyasi mezhebinden seçip atadığı rektör, orada siyasi bir figür olarak durmuyor mu, üstelik Cumhurbaşkanı’nı da temsilen? Cumhurbaşkanı atamasaydı, o koca dünyanın başına geçeceğini rüyasında görse inanır mıydı?
Diyorsunuz ki: Ne amaçla o koltuğa oturtulduğunu bilir. Saray’dan bir işaret almasına ge...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Sarı öküz’ ulusun yapma iradesinin adıdır, bunu vermeyecektiniz 21 Mayıs 2019 | 158 Okunma 19 Mayıs kurtuluş ve kuruluş inancının çok uzağındayız 20 Mayıs 2019 | 102 Okunma ‘Bir şey mi yapacaksın Kemal?’ ‘Evet Paşam bir şey yapacağım’ 19 Mayıs 2019 | 95 Okunma Zulmü, cani adaylarını ödüllendirmeyin yeter.. 16 Mayıs 2019 | 125 Okunma Sanatçılara kara liste: Hükümette tutuklamalar 14 Mayıs 2019 | 287 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar